A homofób kampányok miatt vonul az utcára egyre több ember a melegek védelmében Európa-szerte
Hogyan hat a társadalomra az, hogy szélsőséges politikusok az LMBTQ közösség tagjait is célba vették? A román és a spanyol példa.
Hogyan hat a társadalomra az, hogy szélsőséges politikusok az LMBTQ közösség tagjait is célba vették? A román és a spanyol példa.
A populista és technokrata politikai cselekvés társulása egy évtizeddel ezelőtt még elképzelhetetlen forgatókönyv lett volna. A szükség és az érdekek azonban olykor törvényt bontanak, a technopopulizmus az utóbbi néhány évben pedig már eredményeket is fel tud mutatni. Ennek legutóbbi példája a Giorgia Meloni és Matteo Salvini nevével fémjelzett szövetség olasz választásokon elért sikere. Az új típusú szemlélet már nálunk is megjelent, hiszen az ötödik Orbán-kormány is magán visel egyfajta technopopulista jelleget.
161 ezer forint jár mindenkinek, aki nem keres meg ennyit.
Későn eszmélt és elégtelenül reagált a járványra – hibáztatják sokan a baloldali kormánykoalíciót Spanyolországban, ahol a halottak lakossághoz viszonyított aránya a legmagasabb Európában.
A katalóniai zavargások mellett a Franco tábornok exhumálását övező viták borzolják a kedélyeket Spanyolországban a választási kampány célegyenesében. A kormányzó szocialisták azt remélik, ez nekik kedvez majd.
Olyannyira nem akar koalícióban kormányozni a kisebbségi kabinetet vezető Pedro Sánchez spanyol kormányfő, hogy a megismételt választás kockázatát is vállalja, ám ezzel újabb hónapokra bizonytalanságba taszítja a lassuló gazdaságot.
Spanyolország már megint ott tart, hogy nem tart sehol. Előrehozott parlamenti választásokat tartanak vasárnap, a választást a hagyományos baloldal nyerheti, de kormányt nem tudnak majd alakítani egyedül. Lehet, másokkal sem.
Amerikán és Európán végigsöpör az ostobaság kultusza, pedig Keleten látszik, hogyan kormányoznak az egyszerű mondatok varázslói.
A Fidesz nem hasonlít a Görögországban kormányzó Sziriziára vagy az erősödő spanyol Podemosra – mondta Noam Chomsky amerikai nyelvészprofesszor és filozófus a Magyar Nemzetnek, amely a professzor egy korábbi, Magyarországról tett megjegyzéséről szeretett volna többet megtudni.
Mikor lesz magyar Podemos? Pénztelenség, a bal-jobb felállásból való kitörés képtelensége, passzivitás és túl erős egók akadályozzák, hogy a szerte Európán végigsöprő új, rendszerkritikus, elitkritikus (baloldali) pártformálódás nálunk is megszülje termékét. A partvonalon álló kezdeményezéseknek többek közt egy tőkeerős gazdasági háttéremberre is égető szükségük lenne.
Milyen jó is lenne egy menő kis helyi Sziriza vagy Podemos! Ki csinálja már meg végre?