Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Későn eszmélt és elégtelenül reagált a járványra – hibáztatják sokan a baloldali kormánykoalíciót Spanyolországban, ahol a halottak lakossághoz viszonyított aránya a legmagasabb Európában.
Torreádorok munka nélkül – aligha van a madridin kívül a világon másik kormány, amelynek ezzel a munkavállalói csoporttal is foglalkoznia kellett a koronavírus-járvány kapcsán. Pedig mintegy kétezren érintettek, a főszereplő matadorok mellett a viadal többi résztvevője – így a lovas picadorok, vagy a banderillerók –, a szervezők, a segédszemélyzet. Érdekvédelmi szervezeteik Pedro Sánchez kormányfőhöz fordultak segítségért, mert úgy látják, kimaradtak a gazdasági mentőcsomagokból, hiszen sajátos munkájukat sajátos szerződésekkel végzik, amelyek nemigen hasonlíthatók egyik vállalkozási formához sem.
A viadorok leginkább a kulturális szférában foglalkoztatottakéhoz hasonló szerződésekkel dolgoznak, ám ez a jóval népesebb, mintegy 700 ezer főt foglalkoztató szféra sem elégedett a kormány intézkedéseivel. A járvány által leginkább és azonnal sújtott egyik ágazat ugyanis a kultúra – színházak, koncerttermek, klubok, múzeumok, mozik tartanak zárva hetek óta. Az ott dolgozók képviseletében tiltakozott több mint 40 szervezet – a színészekétől a koncertszervezőkéig –, amiért a kormány nem sietett a segítségükre. Különleges sztrájkot is tartottak: két napra befagyasztották minden kulturális jelenlétüket az interneten, pedig a karanténba zárt milliók számára ez az egyik legfontosabb, „élő” szórakozási lehetőség.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.