Levegőbe emelkedik az űrhajó, amivel eljuthatunk a Marsra
A jelek szerint jól állnak a fejlesztéssel a SpaceX-nél, a cég hamarosan "levegőbe repítheti" a Csillaghajó prototípusát, a Starhoppert.
A jelek szerint jól állnak a fejlesztéssel a SpaceX-nél, a cég hamarosan "levegőbe repítheti" a Csillaghajó prototípusát, a Starhoppert.
Egy több millió dollárba kerülő űreszköz esetében nem árt, ha olyan állapotban kerül vissza a Földre, hogy később is felhasználhatják. Ezen a téren nem nagyon remekelt a SpaceX, de most végre ez is összejött.
Végül nem június 22-én, hanem június 24-én, azaz ma küldheti fel az űrbe azt a szerkezetet a NASA, amely fontos tudományos célokat szolgál. Egy atomóráról van szó, de nem az időt mérik majd vele.
Különleges eseményre készül a NASA. Az amerikai űrügynökség, várhatóan június 22-én, a SpaceX Falcon Heavy hordozórakétájával útnak indít egy amerikaifoci-labda méretű szerkezetet, ami nem más, mint egy atomóra.
Veszélyeztethetik a világűr kutatását a SpaceX Starlink nevű internetprojektjének műholdjai csillagászok szerint. A jelenleg 60 műholdból álló hálózat néhány év alatt 12 ezer műholddal fog működni, ami akadályokat gördíthet a világűr megfigyelése, az új tudományos felfedezések elé. Az ötletgazda Elon Musk szerint egyrészt nem lesz olyan nagy a baj, mint gondolják, másrészt így is megéri.
Marco Langbroek amatőr csillagász kiszámította, hol repülnek el Elon Musk múlt héten felbocsátott műholdjai, majd sikerült is őket rögzíteni.
Hivatalosan is elindult Elon Musk műholdasinternet-projektje, amiben összesen 12 ezer szateliltet telepít majd a világűrbe.
Hatvan kicsi műhold vár az indulásra még egy hétig.
Megmutatta Elon Musk, hogyan néznek ki azok a szatellitek, amelyek a Starlink-projekt részeként ingyenes internetet biztosíthatnak majd a Föld körül. Első körben hatvanat küldenek fel belőlük, de a teljes hálózat a tervek szerint ezrekből áll majd.
Röptében átkeresztelte a vetélytárs holdkompját.
Hétfőn áramszünet volt a Nemzetközi Űrállomás (ISS) fedélzetén, de a NASA szerint nincs nagy baj.
Az amerikai Szövetségi Kommunikációs Hivatal (FCC) zöld utat adott a SpaceX-nek, hogy relatíve alacsony, 550 km-es magassába telepítsék a Starlin nevű hálózat első 1500 műholdját.
Hiába landolt szerencsésen a SpaceX Falcon Heavy rakétája pénteken, az erős hullámzás miatt végül a tengerbe zuhant a szerkezet.
Sikeresen tesztelte a SpaceX Elon Musk Csillaghajójának hajtóművét, a Raptort.
A bolygóközi utazáshoz tervezett Csillaghajó fejlesztése már javában zajlik, ezúttal a hőpajzs tesztelésén volt a sor.
Visszaindult a Nemzetközi Űrállomásról (ISS) a Földre a SpaceX amerikai űrkutatási vállalat űrhajója, a Crew Dragon. Az űrkapszula - fedélzetén egy bábuval - magyar idő szerint péntek kora délután szállt le az Atlanti-óceán vizére.
Az amerikai elnök is gratulált a csapatnak.
A Nemzetközi Űrállomásra tart, egyelőre csak egy Ripley nevű bábuval a fedélzetén.
Elindult az első magánholdjáró, illetve inkább holdonálló.