Klímaaktivisták fújták le festékkel a Stonehenge-et
A porfestéket állítólag néhány nap alatt lemossa az eső.
A porfestéket állítólag néhány nap alatt lemossa az eső.
Simon Le Boggit alkotása az egészségügyi dolgozók áldozatos munkája előtt tiszteleg.
A törökországi Göbekli Tepe területnek csupán az 5 százalékát tárták fel eddig a kutatók, de már így is felbecsülhetetlen leletekre bukkantak.
A koronavírus-járvány kitörése óta nem volt lehetőség arra, hogy megszervezzék a napfelkeltét váró eseményt.
Különleges felfedezést tettek a kutatók a Stonehenge közelében. A régészek újkőkori tárnák hatalmas körére bukkantak az ősi település, Durrington Walls közelében, amely mindössze három kilométerre fekszik közismert műemléktől.
A járvány miatt a nyári napforduló megünneplésére tervezett tömegrendezvényt sem lehet megtartani a Stonehenge-nél. Pedig ez az ünnep azon ritka alkalmak egyike, amikor a több ezer éves kőtömbök megközelíthetők.
Helyiek egy csoportja el akarja szállíttatni, mielőtt újra ellepi a víz, a régészek viszont aggódnak.
Nagyszabású őskori ünnepi rituálék bizonyítékait találták meg a nagy-britanniai Stonehenge-nél, melyek alapján ott lehetett a szigetek legkorábbi tömeges ünnepeinek központja.
Brit tudósoknak sikerült megállapítaniuk a Stonehenge köveinek korát és pontos származási helyét. Eredményeik alapján megkérdőjeleződik az a korábbi feltételezés, hogy a köveket hajón szállították Walesből az angliai síkságra.
Kövekből épített kört vettek észre a régészek Írországban. Ötezer éves kultúra maradványaira találhattak.
Az internetezők összegyűjtötték rá a pénzt, a fejlesztők pedig betartották az ígéretet: a 19. század végéből és a 20. század első feléből alapos digitális utómunkával színesítették azokat a fotókat, amelyek világhírű helyek építkezéséről készültek.
Több ezer ember ünnepelte idén a téli napfordulót a délnyugat-angliai Stonehenge ősi köveinél.