Megérkezett Strasbourgba a szerb diáktüntetők kerékpáros menete
Több százan várták őket.
Rossz vágányra került át egy villamos Strasbourgban, és összeütközött egy másik szerelvénnyel.
A Tisza elnöke sajnálja, hogy a miniszterelnök nem válaszolt a konkrét kérdéseire az Európai Parlamentben, és úgy véli, kezet is csak azért fogott vele, mert rosszul jött volna ki belőle, ha nem teszi. Magyar Péter a plenáris ülés után adott interjúban azt is elárulta, mit mondott Gulyás Gergelynek az ülésteremben, és miért tette le elé a telefonját. Valamint arról is beszélt, mire készül október 23-án.
A Tisza Párt elnöke Strasbourgban, az Európai Parlamentben került szemtől szembe a miniszterelnökkel. Egyebek mellett az összeomló gazdaságról, a költségvetésről, az évről évre romló egészségügyről, a szétzüllesztett oktatásról, valamint a magyar vidék magárahagyottságáról és a fiatalok külföldre vándorlásáról beszélt.
A magyar miniszterelnök Strasbourgban elmondott beszéde után nem fukarkodtak a jelzőkkel az európai parlamenti képviselők: a többség oroszpártisággal és antidemokratikus rendszer kiépítésével vádolta Orbán Viktort, de többen szóvá tették a magyarországi korrupció mértékét is.
Az Európai Parlamentben először csapott össze Orbán Viktor és Magyar Péter, a Tisza Párt EP-listavezetője a szópárbaj előtt egy kézfogásra is odament a miniszterelnökhöz. Magyar Péter az ország elszegényítésével támadta Orbánt, aki – a többi fideszessel együtt – a Magyar nyári elhajlásakor történt telefonügyet hozták fel ellene. Felszólalt Ilaria Salis is, Orbán abszurdnak nevezte, hogy a volt gyanúsított prédikál jogállamiságról. Ez volt a vita percről percre.
Szópárbajra nem kell számítani, de ettől még mindenképpen rendkívüli esemény lesz a magyar miniszterelnök és a Tisza elnökének vitája Strasbourgban. Orbán Viktor a többi frakciótól is kemény kérdésekre számíthat, a soros uniós elnökség képviseletében lezavart békemisszióját ugyanis a mai napig nem bocsátották meg az Európai Parlamentben. A magyar kormányfőt a lombkoronasétány képei és Ilaria Salis olasz EP-képviselő is várja.
A miniszterelnök a repülőről jelentkezett be, és elárulta, hogy mi várható az európai parlamenti vitán.
Az Alkotmánybíróság szerint nem sérti az Alaptörtényt a jog korlátozása, a civilek szerint igen.
Az életvégi döntés jogáért küzdő gyógyíthatatlan betegségben szenvedő ügyvéd szerint a testület akár már szeptemberben is dönthet a kérelem befogadásáról.
A Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség élelmiszer-adományokat is fogad.
A strasbourgi bíróság hat és fél év után adott igazat a családnak.
Kajdi Csaba gyártja majd a tartalmakat az EU-s törvényhozásról.
A strasbourgi bíróság mondta ki, hogy jogellenes, embertelen és megalázó volt a magyar hatóságok gyakorlata.
Álmáról, jövőjéről és a betegséggel folytatott küzdelméről is beszélt a strasbourgi Emberi Jogok Európai Bíróságán Karsai Dániel. Az életvégi döntéshez való jogért harcoló ügyvéd nyomott hangulatban volt a tárgyalás előtt, még a kollégáival közös vacsorát is lemondta, de a meghallgatással nagy teher esett le róla. A kormány képviseletében az Igazságügyi Minisztérium főosztályvezetője arról beszélt a testület előtt: az ügy nekik is megterhelő érzelmileg, de szakmai nézőpontból kell hozzáállniuk.
A kormány szerint a magyar társadalom gondoskodik a betegekről, és mindent megtesz azért, hogy segítse és támogassa az arra rászorulókat.
Még nem tudja Karsai Dániel, élne-e az aktív eutanázia jogával, ha sikerülne Strasbourgban kikényszerítenie a magyar államtól annak engedélyezését. A gyógyíthatatlan betegségét a nyilvánosság előtt viselő ügyvéd pere hétfőn kezdődik az Emberi Jogok Európai Bíróságán.
A Karsai kontra Magyar Állam per végső soron arról a kérdésről szól: rákényszerítheti-e az állam a polgárait, hogy az övékétől különböző hit, világnézet, életfelfogás parancsainak vessék alá magukat. Kis János filozófus esszéje.
A halálos beteg ügyvéd azt is megkérdezte a minisztertől, hogy ha ellenzi a halálbüntetést, akkor az életbüntetést miért nem.