Karsai Dániel válaszolt Gulyás Gergelynek: A csoda fogalmával nem tudok mit kezdeni
A halálos beteg ügyvéd azt is megkérdezte a minisztertől, hogy ha ellenzi a halálbüntetést, akkor az életbüntetést miért nem.
A halálos beteg ügyvéd azt is megkérdezte a minisztertől, hogy ha ellenzi a halálbüntetést, akkor az életbüntetést miért nem.
Pártok is megkeresték a háttérben, őket arra biztatja, hogy álljanak ki a nyilvánosság elé és kezdeményezzenek politikai párbeszédet az életvégi döntésekről.
Három, Gázához közeli kibucban élő vendég látogatott szerdán az Európai Parlamentbe, hogy az izraeli kapcsolatokért felelős testület előtt beszéljenek arról, mit éltek át a Hamász támadásának napján. Ketten az óvóhelyről hallgatták végig, ahogy a terroristák felforgatják otthonukat, egyikük rokona pedig azóta is a Hamász fogságában van.
Az állandó utazgatást Brüsszel és Strasbourg helyett eddig is utazó cirkusznak hívták, az EP-képviselők most legalább a hullámvasút tetejét is láthatták.
Karsai Dániel ügyvédnél tavaly augusztusban diagnosztizáltak ALS betegséget. A nemrég még túrázó, sportoló alkotmányjogász ma is aktív életet él, legfeljebb „két percbe telik, hogy felálljon a fotelből", és kerekesszékben megy koncertre. Azt reméli, hogy Strasbourgban, ahova azért fordult, hogy „az értelmetlen szenvedés helyett méltósággal” fejezhesse be életét, személyesen is felszólalhat majd. A hvg360-nak adott interjúban arról is beszélt, hogyan élte át a diagnózis utáni hónapokat, miért nem akar külföldre menni, és miért fontos az akasztófahumor.
Az alkotmányjogásznál tavaly diagnosztizáltak ALS betegséget, a hatályos magyar jogszabályok azonban még külföldön is büntetik a családtagjait, vagy orvosait, ha eutanáziában segédkeznek.
A portál szerint Magyarországon az ügy következtében sérült a sajtószabadság és ezért fordulnak Strasbourghoz.
Persze nem a mostani Indexét, hanem még a 2014-es verzióét, amelyik megírta, hogy Áder János állítólag katonakorában azért volt fogdán, mert részegen lövöldözött.
Nincs szükség újabb jogalkotásra ahhoz, hogy érkezzenek az uniós pénzek, de hogy mikor érkezhetnek meg, azzal kapcsolatban nem érdemes jósolgatásba bocsátkozni – erről beszélt strasbourgi tárgyalásai után magyar újságíróknak Bóka János európai uniós ügyekért felelős miniszter.
Jackie Fox lánya 2018-ban lett öngyilkos részben az online zaklatások miatt. A nő Írországban már kijárta, hogy akár hét év börtön is várhat az online zaklatókra, most azonban uniós szinten lobbizik ugyanezért.
Különleges tapasztalatszerzési lehetőséget biztosított a tanártüntetésekről ismert diáknak, Pankotai Lilinek Donáth Anna, a Momentum EP-képviselője. A politikus szerint Pankotai hozzáállása példa az egész generációja számára.
Az eredetileg kijelölt nyolc településből már csak egy számíthat arra, hogy börtönt épít náluk a kormány, de egyelőre még ott sem történt egy kapavágás sem. A korábban kiképzett börtönőrök többsége már le is szerelt, a hoppon maradt önkormányzatoknak főhet a fejük, hogy mihez kezdjenek a visszakapott területekkel. Eközben szép lassan ismét nő a börtönzsúfoltság: az elmúlt 33 évben nem ültek annyian a rácsok mögött Magyarországon, mint most.
Egy friss strasbourgi döntés szerint jogsértő, hogy a magyar adóhatóság háromhavonta nyilvános listákat tesz közzé a komolyabb adótartozást felhalmozókról. A döntés után már nem lehet fellebbezni, viszont ameddig nem módosítanak az évtizedek óta megtartott jogszabályon, a NAV-nak kötelező tovább listáznia.
A tárca szerint a tragédia az elhibázott brüsszeli bevándorlási politika és az embercsempészek számlájára írható.
A férfi rokonaival és egy iraki családdal közösen úszott át a Tiszán Szerbiából Magyarországra, a rendőrök viszont rájuk engedték a kutyákat, könnygázzal fújták le és kövekkel dobálták meg őket. A férfi megfulladt a folyóban, testvére pert indított a magyar állam ellen.
Visszadobta az Alkotmánybíróság Hadházy Ákosnak a nemzeti konzultációra vonatkozó panaszát – korábban a választási bizottság, majd a Kúria is elutasította azt. A független képviselő most a strasbourgi Emberi Jogok Európai Bíróságához fordul, kérve annak kimondását, hogy a kormány akciója sérti a szabad választás jogát.
A kormány „mérlegeli”, hogy elfogadja-e a magyar választási rendszer nemzetiségi voksolást szabályozó részét jogsértőnek kimondó strasbourgi ítéletet, vagy inkább az Emberi Jogok Európai Bírósága döntésének felülvizsgálatát kéri – közölte a hvg.hu kérdésére az igazságügyi tárca.
Kívülről csak a piros plombával lezárt irodák emlékeztetnek az Európai Parlament eddigi legnagyobb korrupciós botrányára, a színfalak mögött azonban másról sem beszélnek a folyosókon. Az EP-ben – mint minden más hasonló intézményben – a lobbizás teljesen természetesnek számít, de a szabályok eddig meglehetősen rugalmasak voltak. A testületbe most a teljes sokk mellett a bizalmatlanság is beférkőzött, a munkatársak a gyors fellépéstől és a szabályok szigorításától várják a megoldást.
Most először kapta meg egy nép az emberi jogi kitüntetést, az ünnepélyes díjátadón – videókapcsolaton keresztül – Volodimir Zelenszkij ukrán elnök is felszólalt. Az ukrán civilek arra kérték az EU-t, hogy továbbra is támogassa Ukrajnát, melynek fegyverekre, szankciókra és igazságtételre van szüksége.
A korrupcióval gyanúsított Eva Kaili irodáját leplombálták Strasbourgban.