Megérkezett az első turistahajó Szantorinire, pedig még mozog a föld
Amerikai turisták érkeztek elsőként a szigetre, bíznak benne, hogy nem lesz gond.
Amerikai turisták érkeztek elsőként a szigetre, bíznak benne, hogy nem lesz gond.
Nincs összefüggés a Földközi-tenger térségét megrázó földrengések között, Szantorininél egy olyan helyre nyomult be a magma, ahol még nem volt vulkánkitörés, a Nápolyi-öbölben a „szokásos” földmozgás rázta meg a helyieket és Messinánál sem szokatlan jelenség, ha megmozdul a föld. Az Etna pedig egy aktív tűzhányó, ami ismét kitört.
A földrengések epicentruma szép lassan Amorgósz felé vándorol.
Csütörtök hajnalban 57 kisebb rengést mértek, a legerősebb eddigi földmozgás 5,2 erősségű volt.
Kedd hajnalban volt egy 4,7-es erősségű rengés is a szigetnél.
Több száz rengést észleltek Szantorini görög sziget térségében. A földmozgások egyre intenzívebbek és gyakoribbak, csak vasárnap délelőtt 30 történt a térségben a tengerfenék alatt.
Néhány hétre már szeptemberben, majd várhatóan 2023 nyarától állandó jelleggel is kiállítják Szantorinin a sziget egyik leglátványosabb régészeti leletét, egy archaikus korét, amely eddig nem fért el a helyi múzeumban.
Nemcsak a Föld mélyének hatalmas erői hatnak a festői görög Szantorini szigetcsoport vulkánjának működésére, hanem a szigeteket körülölelő tenger szintje is – állítják brit tudósok a Nature Geoscience című szakfolyóiratban.
A gép a rossz időjárási viszonyok miatt nem tudott felszállni.
A Wizz Air a charleroi-i járatait is elindítja.
Olyan, mintha a napozóágyakat egy buszmegállóba tették volna.
Egy szamárnak sem kell mindent eltűrnie.
Áram nélkül maradt kedden a görögországi Szantorini szigete, miután tűz ütött ki egy erőműben. A görög hatóságok szerint a lángokat megfékezték. A tűz oka egyelőre nem ismert, senki nem sérült meg.
Óriási magmabuborék növekszik Szantorini szigete alatt, az olvadt kőzetek mennyisége 2011 januárja és 2012 áprilisa között 10-20 millió köbméterrel növekedett - hangsúlyozzák brit kutatók, akik vizsgálataik eredményeit a Nature Geoscience legújabb számában ismertették.
Szerdától ismét látogatható a Szantorini szigetén fekvő bronzkori város, Akrotiri, hét évvel azután, hogy leszakadt a teteje, és be kellett zárni.
Jelentősen felerősödött a görög Szantorini vulkánjának magmatevékenysége - jelentette a Futurity híroldal a Georgia Institute of Technology kutatóinak méréseire hivatkozva. A nyaranta napi 50 ezer turistát vonzó szigeten utoljára 1950-ben tört ki a vulkán.