Kínzókamrákat és csontra fogyott rabokat találtak az Aszad-rezsim legkegyetlenebb börtönében
A túlélők beszámolói szerint a börtönőrök napi szinten verték és kínozták őket, sokan bele is haltak a tortúrába.
A túlélők beszámolói szerint a börtönőrök napi szinten verték és kínozták őket, sokan bele is haltak a tortúrába.
A magyar kormány 2017 óta dolgozik azon, hogy a világ három fontos és kellően zavaros térségében befolyásra tegyen szert. Ennek a szisztematikus munkának, valamint az erre elköltött közpénzmilliárdoknak köszönhető, hogy felmerült a miniszterelnök szerepe a bukott szír elnök, Bassár el-Aszad kimenekítésében.
A Financial Times öt évvel ezelőtt arról írt, hogy 20 luxusingatlan tartozik a most elűzött szír diktátor unokatestvéreihez az orosz fővárosban.
Arról nem tudni, hogy pontosan hol tartózkodik a bukott szír elnök.
A céljuk az, hogy a fegyverek ne kerüljenek ellenséges kézbe.
Lehet, hogy a háború sújtotta szír nemzet hiába vár a szabadságra, mert nem kapja meg a győztes koalíciótól – írja a The Timesban Samuel Ramani, aki az Oxfordi Egyetem tanára és a brit fegyveres erők elemzőintézetének munkatársa.
Az amerikai csapatok mindeközben támadást hajtottak végre Közép-Szíriában az Iszlám Állam vezetőinek feltételezett tartózkodási helye ellen.
Emmanuel Macron ünnepel, Joe Biden távolságot tart.
A volt szíriai diktátor rendszere néhány hét alatt omlott össze, most régi szövetségesénél húzta meg magát.
A forradalom egyik legnagyobb kérdése, hogy Abu Mohamed al-Dzsolani vajon mennyit volt képes elengedni korábbi radikalizmusából.
Olyan gyűjteményt halmozott fel, melynek értéke forintban még óvatos becsléssel is több milliárd lehet.
Átmeneti intézkedést ígérnek, de hogy ez az átmenet meddig tart, azt nem tudni.
Basar Asszad volt elnök a jelek szerint végleg feladta, és vannak arra utaló jelek, hogy a lázadók vezetője, Abu Mohamed al-Dzsolani békés átmenetre törekszik. Az eredményes villámháború alapjaiban rajzolhatja át a Közel-Keletet. Az iszlamista lázadók győzelme nem jelenti a feldarabolt Szíria egységét, de óriási csapást mért az orosz érdekekre, Iránra és a libanoni Hezbollahra.
A damaszkuszi követség viszont nem üzemel, a bejrútit ajánlotta mindenkinek.
Énekelve bolyonganak az épületben a szír elnök hatalmát megdöntő felkelők.
Szíriai források szerint nagy a valószínűsége annak, hogy Aszad repülőgépe lezuhant.
Reptéri forrásokra hivatkozva korábban a Magyar Hang írt erről. A Telex szerint egy 2012-es fotó kezdett el terjedni, ez gerjesztette az értesülést.
Nemrég még arról szóltak a hírek, hogy Aszad, a bukott szíriai elnök Orbán Viktortól kér segítséget, hogy közvetítse kéréseit a Nyugat felé. A Budapest Airport tagadja, hogy szír gép járt volna Ferihegy közelében. Egy régi fotó terjedhet újra, ez okozhatott félreértést.