Következetesen Romániáról fog beszélni, ha Erdély kerül szóba
Lassan már csak machetével lehet közlekedni ebben a társadalmi dzsungelben – jut végletes következtetésre a kultúrharcon elszörnyedő, regényeiben Erdély múltját megíró Tompa Andrea.
Lassan már csak machetével lehet közlekedni ebben a társadalmi dzsungelben – jut végletes következtetésre a kultúrharcon elszörnyedő, regényeiben Erdély múltját megíró Tompa Andrea.
A szociálpszichológus egy interjúban arról beszélt, hogy a demokráciának Magyarországon nincsenek meg a társadalmi alapjai, és míg a környező országok elindultak a nyugat-európaivá válás útján, addig a magyarok inkább kelet felé mennek.
Koltay Gábor Trianon rockoperája olyan lett, mintha a román titkosszolgálat gyártotta volna le csodafegyverként a magyar nemzet lejáratására. De hát nyilván erre van igény egy olyan országban, „ahol szenvedni jó”.
Van bátorság, nemzetközi tekintély, emelkedő pályára állított ország, komoly tervek, tetterő és önbizalom – mondta kormányáról Orbán Viktor a minap. A jelek szerint vannak hívei között olyanok, akik szerint ez akár a határrevízió valamilyen formáját is lehetővé teheti. Pedig a kormányfő elmondta, hogyan viszonyul Trianonhoz.
A Jobbik volt elnökének pedig a történelemtanára sírta el magát, amikor erről tanította a nyolcadikos Vona Gábort.
Az Anna and the Barbies egyik számát posztolta Orbán.
A nemzeti összetartozás napjának nevezett Trianon-emléknapot a Magyar Idők számos cikkel köszönti, de egyik sem olyan harcias, mint Raffay Ernő nyilatkozata. A történész-politikus szerint a területek 98 évvel ezelőtti elvesztését nem kell elfogadni, és az autonómiakövetelések sem vezetnek semmire. Nagyhatalmat kell találnia Magyarországnak ügyéhez.
Még a Kádár-korról, az EU-csatlakozásról és 2010-ről is szó lesz benne.
Érdekes eszmefuttatás Lázár húsvéti köszöntőjében.
Énekel benne Varga Miklós és Palcsó Tamás is.
Az író szerint multikultiba fulladó képződmény lesz az Egyesült Királyság.
A házelnök szerint ki lehet nevetni a nemzeti konzultációt, de ettől még unokáink jövője múlik azon, ami Európában zajlik jelenleg.
Internetszerte nagy az öröm, mekkorát égett Orbán megint, ezt a csatát elvesztette. Dehogy vesztette el, most nyerte meg igazán. Vélemény.
Trianon előtt három évvel a Pesti Hírlap írásaiból kiderült: ha az Osztrák-Magyar Monarchia elveszti az első világháborút, akkor az antant vagy feldarabolná, vagy a német és a magyar vezető rétegek meggyengítésével szervezné át a kettős államot. A területveszteségek pontos mértékét nem lehet sejteni, de a felbomláshoz 1917 nyarán sem sok hiányzott: kormányválság volt Ausztriában és Magyarországon is, a nemzetiségek pedig egyre inkább radikalizálódtak.
A Trianon aktuális problémáiról töprengő KDNP-s politikus szerint ha nemzetietlen hatalom van Budapesten, rosszul áll az egyetemes magyarság ügye, és a genocídiumot elkövető Törökországot hozta fel ellenpéldának.
Romániának nem tetszett a magyar vezetők, köztük Lázár János Trianonnal kapcsolatos nyilatkozata.
A fideszes európai parlamenti képviselő jelenlétében csatolták el a Viharsarkot.
Ha nagyon kereste, akkor itt most megtalálhatja őket, mert a nemzeti gyászt a sajtóosztályok enyhítik.
Az európai vezetőknek politikai igazodási ponttá kellene tenniük azt, hogy a magyar nemzet Trianon áldozata - véli Lázár János.