#Trianon





Trianon, holokauszt – meg tudjuk beszélni egymással?
 

Trianon, holokauszt – meg tudjuk beszélni egymással?

Attól, hogy valakinek a felmenői a holokauszt áldozatai lettek, még lehetséges, hogy átérezze Trianon veszteségét, ahogy egy 56-os hős leszármazottjának sem kell feltétlenül megvetnie azt, aki nosztalgiával tekint a gulyáskommunizmus éveire - véli a Közös Halmaz Alapítvány, amely köztéri kiállítást szervez, és oktatási projektet indít a huszadik század történelmi traumáinak feldolgozásához.

hvg.hu hvg.hu



Trianonozás
 

Trianonozás

A trianonozás nem Trianonról szól. Kapóra jön, bármi másról legyen is szó, olyan, mint egy jól kijárt, kényelmes házi papucs: seperc alatt bele lehet bújni, sehol nem szorít, jó meleg, kényelmes.

Kálmán C. György Kálmán C. György

 

"Trianont se kiköpni, se lenyelni nem tudjuk"

Trianon 2015-ben: Trauma vagy neurózis? – ezzel a címmel tartott pódiumbeszélgetést az Ökopolisz Alapítvány Ungváry Krisztián részvételével. A történész szerint a soknemzetiségű magyar állam robbanása elkerülhetetlen volt, és ma elsősorban azok valós problémáira kellene figyelnünk, akik kisebbségi létben élnek, és nem Wass Albert exportálása fogja megoldani a gondokat.

Lakner Dávid Lakner Dávid



Élesen fogalmaz Erdélyről és Trianonról egy román történész
 

Élesen fogalmaz Erdélyről és Trianonról egy román történész

Fontos kötet jelent meg nemrégiben Magyarországon. Lucian Boia bukaresti professzor hazája nacionalista történelemszemléletét haladja meg, s még a román nemzeti ünnephez, az 1918-as erdélyi „egyesítési” népgyűléshez is némileg kritikusan viszonyul. Szerinte Erdélyre nem volt történelmi joga Romániának.

Szegő Iván Miklós Szegő Iván Miklós