Erdogan betiltotta a Wikipédiát
Törökország szombat reggel arra ébredt, hogy nem elérhető a Wikipédia. Nem ez az első eset az internetes cenzúrára.
Törökország szombat reggel arra ébredt, hogy nem elérhető a Wikipédia. Nem ez az első eset az internetes cenzúrára.
A Zamant már négy hónappal a török puccs előtt állami gyámság alá helyezték, később pedig be is zárták arra hivatkozva, hogy az újság feltehetően Fethullah Gülen nemzetközi hálózatának a szócsöve. Most a puccskísérlet állítólagos kiterveléséért kell felelniük.
Ez lenne a szó szoros értelmében vett népuralom?
Nem sokkal az urnák lezárása előtt változtatott a központi választási bizottság a szavazatszámlálási szabályokon, amik egyébként így ellentétesek lettek a választási törvénnyel is.
A tüntetők azt skandálták: "Tolvaj, gyilkos Erdogan". Közben a kormány meghosszabbította a rendkívüli állapotot az országban.
Vezető osztrák politikusok mellett korábban a bajor CSU is a tárgyalások leállítását követelte.
A hazai boltok polcain egyre kevesebb a mogyorós csoki, sok helyen pörkölt mogyorót nem is árulnak. Az édesség-alapanyagért versenyt futnak a cégek, a mogyoró ára a manduláét és a pisztáciáét is meghaladja- írja az mno.hu.
Minimális különbséggel, de az elnöki rendszer hívei kerültek többségbe a török népszavazáson.
Szűk többséggel, de valószínűleg az elnöki rendszer bevezetésének támogatói nyerik meg a török népszavazást.
Egy szavazóhelyiség udvarán szólalkozott össze két csoport, majd előkerültek a fegyverek is.
Az igenek győzhettek az elnöki rendszer bevezetéséről szóló török népszavazáson az eddigi részeredmények szerint.
Gyakorlatilag korlátlan politikai hatalom kerül Tayyip Erdogan török államfő kezébe, ha a mai népszavazáson a résztvevők többsége támogatja a politikus által kezdeményezett alkotmányreformot.
Az elnöki rendszer törökországi bevezetéséről április 16-án tartandó népszavazáson aratott győzelem kikövezi majd a halálbüntetés visszaállításának útját - ennek a meggyőződésének adott hangot Recep Tayyip Erdogan török államfő isztambuli záró kampányrendezvényén szombaton.
A török külügyminiszter szerint "az Európai Uniónak meg kell adnia vízummentességet, amelyet népünk megérdemel".
Ha sikeres lesz a vasárnapi referendum, akkor Erdogannak olyan egyszemélyi hatalma lesz, amilyen még az államalapító Atatürknek sem volt.
Mostanáig teljesen észrevétlen maradt, hogy a magyar bírók furcsa módon kimaradtak egy nemzetközi akcióból, amelyben európai társaik a bebörtönzött török bírák mellett álltak ki. Először a magyarok is menni akartak, aztán váratlanul meggondolták magukat. A visszakozásnak a magát függetlennek való, legfőbb bírói testület szerint természetesen semmi köze az Orbán-kormány törökbarát politikájához.
Egy gyereklap ellen tett panaszt a török főkonzulátus Ausztriában, mert kifogásolták, ahogy a lap lefestette Recep Erdogan török elnököt - jelentette szombaton a Vorarlberger News című helyi napilap.
Deniz Yücel önként jelentkezett a hatóságoknál, hogy tisztázza magát, Németország szerint ezért is méltánytalan az ellene folytatott eljárás.
Hiába tiltakozott korábban több európai ország, a török elnök továbbra is gyalázza őket.
Anders Samuelsen dán külügyminiszter vasárnap közölte, hogy bekérette a koppenhágai török nagykövetet a Recep Tayyip Erdogan török elnököt bíráló dániai törököket ért fenyegetések miatt.