Bekerült a négy annektált régió az orosz alkotmányba is
Azonban az elcsatolás alapjául szolgáló „népszavazások” eredményét csak Észak-Korea ismeri el.
Azonban az elcsatolás alapjául szolgáló „népszavazások” eredményét csak Észak-Korea ismeri el.
Ügyvédje szerint Vlagyimir Kara-Murza nem fogja elismerni bűnösségét.
Groteszk módon így az ukránok egyik legnagyobb fegyverbeszállítója pont Oroszország.
Nem sokkal a harcok után néztük meg az ukránok által felszabadított Limant. Az ország keleti részén fekvő város kulcsfontosságú mind az oroszok, mind az ukránok számára. Oroszország logisztikai és szállítási csomópontként használta a várost a megszállás alatt, az ukránoknak pedig a luhanszki régió visszafoglalása miatt nagyon fontos ez a győzelem. A harc brutális nyomai mellett találkoztunk oroszbarátokkal és boldog ukránokkal, elátkozott falvakkal és egy lapos orosz vadászrepülővel. Kiküldött tudósítónk riportja.
Ukrán kormányzati szereplők engedélyezhették a Daria Dugina elleni merényletet – legalábbis az amerikai hírszerzés szerint, bár Zelenszkij maga is tagadta érintettségüket. Eközben az EU-ban elfogadták az újabb, Oroszország elleni szankciós csomagot, az ukrán csapatok elfoglaltak több települést Luhanszk területén, Putyin állítólag egy földalatti bunkerből irányít, Zaporizzsját pedig bombázták az oroszok.
A háború egészen meglepő helyeken tudja összehozni az embereket. Földes András Kelet-Ukrajnában tapasztalta ezt meg.
Tovább nyomulnak előre északkeleten és délen az ukrán csapatok, újabb orosz utánpótlás-útvonalat vághatnak el. Közvetítésünk az orosz-ukrán háború szerdai híreiről.
Az orosz védelmi minisztérium napi eligazításában szereplő térképen jóval hátrébb húzódik az orosz ellenőrzés alá eső területek határa, mint korábban.
Sajtóértesülések szerint a NATO arra figyelmeztette a tagállamait, hogy az orosz elnök Ukrajna határainál hajthat végre nukleáris tesztrobbantást.
A Kreml szóvivője szerint kivárják, míg megváltozik az ukrán elnök véleménye, vagy hogy egy új ukrán elnök meggondolja magát.
Február óta inkább hetente irányt vált a kormánykommunikáció, mintsem egyszer az empátia jelét mutassa: a háború semmi másról nem szól, mint arról, hogy nekünk, magyaroknak jó legyen, no meg Putyin se üsse meg nagyon a bokáját. Az illiberális kormánykommunikáció lényege, hogy semmiféle emberséget ne tanúsítson szavazótáboron kívül, most úgy tűnik, ez szankciódémonban, migránsozásban és dollárbaloldalban merül ki. A társadalom viszont mindenképp csapdába került: ha Orbán jó lovakra tett Putyin és Trump személyében, rettenetes jövő vár a demokráciára, ha viszont tévedett, akkor is rajtunk csattan a háború és a megélhetési válság.
Ukrajna állítólag csatlakozhat a spanyol–portugál vb-pályázathoz, egy csoport meccseit játszanák ott, ha elnyernék a 2030-as rendezési jogot.
Az Európa legnagyobb nukleáris létesítményének számító zaporizzsjai atomerőművet az orosz erők márciusban foglalták el.
Szergej Lavrov orosz külügyminiszter szerint a felsőház is így fog cselekedni.
A hvg.hu Ukrajnában tartózkodó tudósítója beszélt első napjain szerzett élményeiről. Mint elmondta, hivatalosan most is olyan területen van, ami a putyini szempontrendszer szerint már orosz területnek számít. Harkiv, ami korábban nyüzsgő nagyváros volt, most sötétedéskor teljesen elnéptelenedik, este kilenc után még a közlekedési lámpákat is lekapcsolják. Nézze vissza az esti beszélgetést, amely azt próbálja felvázolni, hogyan élik meg a hónapok óta tartó megszállást az ukránok.
Kiküldött tudósítónk az ukrán hadsereg által frissen felszabadított területeken dolgozik, korábban Harkivban, Izjumban és Kupjanszkban is járt.
Megdöbbentő képet festettek az oroszok által elfoglalt országrészről és a népszavazásról az egykori lakók, akikkel Zaporizzsja menekülttáborában beszélgettünk. Kiderült, milyen veszélyeket rejtett a szavazókra a népszavazásnak nevezett orosz esemény. Helyszíni riport a városból, ami Putyin szerint már Oroszország.
Az orosz alkotmánybíróság szerint 2026-ig tarthat a négy szakadár ukrajnai terület elcsatolásának, avagy „integrálásának” teljes folyamata. Áldásukat is adták rá.
Sem az ukrán területek elcsatolása elleni tiltakozáshoz, sem pedig az Ukrajna NATO-tagságát támogató nyilatkozathoz nem csatlakozott Magyarország.
Tudósítónk az orosz hadseregtől frissen visszafoglalt területen szembesült azzal, hogy milyen nyomott hagyott az embereken és városaikon a háború. Kiküldött tudósítónk Izjumban és Kupjanszkban járt. (Figyelem: összeállításunkban megrázó fotók is láthatók.)