Videóra vették, ahogy találat ér egy orosz harci helikoptert Ukrajnában – ez történt a háború 173. napján
Összefoglalónk a nap fontosabb történéseiről.
Összefoglalónk a nap fontosabb történéseiről.
A hajó Isztambulban esett át egy ellenőrzésen, ami rendben zajlott. Utána azonban nyoma veszett.
A szakadár állam vezetője szerint a terület teljes felszabadulását követően kimondhatják az Oroszországhoz való csatlakozást, egy orosz újságíró figyelmetlensége miatt találhatott rá az ukrán tüzérség a Wagner-csoport popásznai főhadiszállására.
Az ukrán elnök szerint különleges célpont minden orosz katona, aki a zaporizzsjai atomerőműnél harcol, csaknem 20 ezren érkeztek Ukrajnából Magyarországra szombaton.
Néhány nappal az után, hogy egy ukrán akció következtében súlyos károk keletkeztek az orosz kézen lévő Krím egyik légitámaszpontján, rejtélyes robbanások ráztak meg egy fehéroroszországi bázist is. Miközben Kijev hivatalosan nem ismeri el, hogy köze lenne a robbanásokhoz, újabb verziók születtek arról, mi okozhatta a krími incidenst.
Miért nincs jó válasza a Nyugatnak a revizionizmusra, a történelmi sérelmek felülvizsgálatára? Nem jött be sem a lekenyerezés, sem a megalkuvás, sem a fegyverkezés. Lapszemle.
A pápa szeptemberben látogatást tehet Ukrajnában. Dmitrij Medvegyev volt orosz elnök szerint európai atomerőművekben is történhetnek balesetek.
A szakértők szerint egyelőre nem áll fenn biztonsági fenyegetés, de ez bármikor megváltozhat.
Oroszország nem támogatja, hogy demilitarizált övezet legyen a zaporizzsjai atomerőmű körül – közölte az ország állandó ENSZ-képviselője, Vaszilij Nebenzia. A volt orosz elnök a szakadár „népköztársaságokban” vizsgálta a „térség biztonságát”.
Azokon a területeken nyílnak meg újra az éttermek, ahol ezt biztonságosnak tartják.
Az erőmű két dolgozója sms-ben osztott meg részleteket a katonai bázissá tett erőmű mindennapjairól.
Ha az ukránok elegendő korszerű nyugati fegyvert kapnának, az döntően befolyásolná az egész háború menetét, mondja Marcus Faber, a német szabad demokraták képviselője a Die Weltben.
Sokszor beszéltek már fordulópontról az ukrán háborúban, de míg korábban az ukránok reagáltak az orosz lépésekre, most fordult a kocka. Közben Zelenszkij elnök konfliktusba került a hadsereg vezetőjével, illetve a frontvonalban lévő településekkel.
A világ élelmezése nagyban függ Ukrajnától, a legsebezhetőbb országok közül többen tőlük vásárolják a szemesterményt, de az ukrán búza nagyon fontos része az ENSZ-segélyszállítmányoknak is. A háború miatt a silókban ragadt gabona kilapátolása egyelőre nagyon lassan megy, de valahova el kéne rakni a frissen betakarított terményt is, ami az invázió miatt messze nem lesz annyi, mint lehetne. És úgy tűnik, Oroszország is meggondolta magát.
Túl sok értelme mondjuk nincs, de legalább feltűnő.
Eddig az ukránok reagáltak az oroszok lépéseire, most ez a tendencia megfordulni látszik, Marija Zaharova igazán zokon vette, hogy a lett parlament terrorizmust támogató országnak nyilvánította Oroszországot.
Csütörtökön már meg is érkezhet az újabb adag olaj.
Anyanyelvükön rádióznak az ukrán hadseregben szolgáló kárpátaljai magyarok, az őket lehallgató oroszok pedig nem értenek ebből semmit.
Az új szállítmány már szerda este elérhet a Mol pozsonyi finomítójába.
A NATO harminc tagállama közül eddig húsz már megtette ezt a lépést.