Lengyelország kész harci repülőket küldeni Ukrajnának
Szlovákia is csatlakozna hozzájuk.
Orbán Viktor decemberben még azt állította, nem szerepel ukrajnai út terve a naptárjában, most azonban a jelek arra utalnak, írja a német lap, hogy küszöbön áll a miniszterelnök útja az ukrán fővárosba. Ez hatással lehet a magyar-orosz-kapcsolatokra is.
A tárgyaláson részt vesz Olekszij Reznyikov ukrán védelmi miniszter is, aki tagadta, hogy Ukrajnának bármi köze lenne az Északi Áramlat felrobbantásához.
Több mint félmillió generátor biztosítja az áramot, ha a központi hálózat, melyet az oroszok megpróbálnak tönkretenni, leáll. Ha drágán is, de a boltok polcain van áru – állapították meg a Der Spiegel tudósítói, akik bejárták Ukrajnát.
Ukrajna tagadta, hogy bármi köze lenne az esethez.
António Guterres a háború kitörése óta harmadszor látogatott Ukrajnába.
Aljakszandr Lukasenka szerint az ügy fő gyanúsítottja az ukrán titkosszolgálatoknak dolgozik, még 2014-ben képezték ki. A támadást magukra vállalók viszont a robbantás után jelezték: már elhagyták Fehéroroszországot.
Az amerikai hírszerző szervek egy „ukránpárti csoportról” beszélnek, míg a németek nyomozásának valamivel konkrétabbak az eredményei, ott már az is felmerül, hogy a támadáshoz használt hajót egy ukrán tulajdonban álló cég adta bérbe az elkövetőknek.
Ráadásul a harckocsik még a héten megérkeznek az ukránokhoz.
A városban pincékben bujkálnak a még mindig ott lévő civilek, az ukrán hatóságok nagyon nehezen tudnak velük kapcsolatba lépni.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök megfogadta, hogy „megtalálják a gyilkosokat”. A brutális videón látható férfi testvére időközben interjút adott a BBC-nek.
Az ukrán hadsereg vezetői között teljes az egyetértés abban, hogy tartani kell Bahmutot - mondta az ukrán elnök, miután arról szóló hírek jelentek meg, hogy feladnák a várost.
Bár sok szempontból nem lehet összehasonlítani a hálapénz elfogadását egy miniszter sikkasztásával, egy dolog közös bennük: a köznyelv mindkettőt korrupciónak nevezi, és a szó így már nem jelent semmit – írja Borisz Davidenko.
Oroszország nem vette át az ellenőrzést a donyecki régióban lévő Bahmut felett, és ukrán csapatokat sem vonnak ki onnan tömegesen - jelentette ki Szerhij Cservatij, az ukrán keleti erők szóvivője a CNN amerikai hírtévének adott nyilatkozatában, amelyből az Ukrajinszka Pravda ukrán hírportál idézett a hétvégén.
Nyolcmillióan menekültek el Ukrajnából egy év alatt, és a hivatalos adtok szerint több mint 2 millió ember Magyarországon keresztül hagyta el a háború sújtotta országot. Bár az világosan látszik, hogy a menekültek többségének nem hazánk a végcél, és már jó ideje nem látni a pályaudvarokon Ukrajnából érkező tömegeket, vannak akik már egy éve itt élnek. Ebben a cikkben azt nézzük meg, kik és miért maradnak Magyarországon.
Ahhoz, hogy Ukrajna az Európai Unió tagja lehessen, az országnak a korrupcióval és az oligarchák befolyásával is le kellene számolnia. Ukrajnában 2021-ben oligarchaellenes törvény született – a vagyonukat mégis leginkább a háborús veszteségek csökkentették. A Deutsche Welle riportja.
Arra az esetre, ha a kínaiak fegyvert szállítanának Moszkvának.
Újabb, ezúttal 400 millió dolláros Ukrajnának szánt katonai segítségről döntött az USA pénteken. Az eszközöket a hadsereg meglévő készleteiből biztosítják, így gyorsan le tudják szállítani.
A folyamatos orosz tüzérségi támadás miatt „instabillá vált a biztonsági helyzet” a katonai közigazgatás szerint.
Hiába vijjognak a szirénák, ez már nem rázza meg a Harkivban élőket, mindenki folytatja útját. A jelek szerint megszokták az egy éve a közvetlen közelükben dúló háborút. De hogyan vészelték át a hónapokig tartó ostromot és hogyan élnek most? Egyáltalán, sokan miért nem menekültek el? Németh András és Túry Gergely riportja.