Euractiv: a magyar kormány lemondja a V4-es védelmi találkozót
Miután sem a cseh, sem a lengyel védelmi miniszter nem jön el Orbán Viktor Ukrajna-politikája miatt.
Miután sem a cseh, sem a lengyel védelmi miniszter nem jön el Orbán Viktor Ukrajna-politikája miatt.
Egy pécsi fideszes fórumon reagált a miniszter kollégája bejelentésére.
Minden felkavarodott a kelet-közép-európai külpolitikai térben. A lengyel, a szlovén és a cseh vezetők nemrég – ellentétben a magyar miniszterelnökkel – Kijevbe utaztak, találkozni Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel, míg a szerb államfő és a boszniai szerbek első embere Oroszország szövetségesei.
Kedden Londonban találkoztak a V4-es országok vezetői Boris Johnson brit miniszterelnökkel, ahol további Oroszország elleni gazdasági szankciókról és Ukrajna fegyveres és anyagi támogatásáról egyeztek meg. A találkozó után Johnson a visegrádi országok újságíróinak, köztük a hvg.hu felelős szerkesztőjének a kérdéseire is válaszolt, és elmondta, a NATO sziklaszilárdan áll, és Orbán Viktor is Vlagyimir Putyin bukásáért dolgozik.
A magyar kormányfő szerint az orosz olaj és gáz nélkül nem működik a magyar gazdaság. Az EU ugyanakkor nem tervez importtilalmat az orosz energiahordozókra.
Később Párizsban kísérleteznek ugyanezzel, derül ki a miniszterelnök facebookos bejelentkezéséből. Hozzátette: most már rendelet tiltja, hogy Magyarország területéről Ukrajnába fegyvert szállítsanak.
A miniszterelnököt a V4-ekkel és a francia elnökkel tartott sajtótájékoztatóján kérdezték erről.
Emmanuel Macron francia elnök budapesti látogatása alkalmából tekinti át történész szerzőnk a két ország kapcsolatait.
Erős nemzettudat erős Európa-pártisággal párosul a magyarországi 15-29 éveseknél - derül ki egy most megjelent kutatásból, amelyben ennek a korosztálynak az attitűdjeit vizsgálták. Emellett kirajzolódik: a kormánypárti-ellenzéki törésvonalak már a fiatalok körében is kézzelfoghatóak, a régióban pedig több mutatóban is hátul kullogunk, már ami az országgal való elégedettséget illeti.
Budapestre jött kedden a szlovák, a cseh és a lengyel miniszterelnök.
Felpörgött a nyáron a hitelpiac, a lakáshiteleket korábban soha nem látott, 100 milliárd forint feletti volumenben folyósítják, és a személyi kölcsönök is magabiztosan hozzák a válság előtti számokat. Az állami támogatású hitelek, mint a babaváró kölcsön és az októbertől elérhető zöld hitel szintén erősítik a hazai lakossági hitelpiacot. Mégis, a nagy folyósítási hullám berobbanása után is nagyon távol van a magyar lakossági hitelpiac attól a szinttől, amit a cseh, a lengyel és a szlovák bankok az elmúlt évtized során elértek a hitelezés terén.
A jövő év első felében lenne a találkozó.
A külügyminiszter szerint, ha a visegrádi négyek egy ország lenne, akkor az lenne az EU második legnagyobb országa és harmadik legnagyobb piaca, illetve a G20-ak közé tartozna.
Az Amnesty International szerint a lista alapján börtönöznek be ellenzékieket és újságírókat Egyiptomban.
A magyar kormányfő azt is megmondta a V4-ek és Szlovénia vezetőinek találkozója után, hogy mivel kell foglalkoznia majd a soros szlovén EU-elnökségnek.
Összehasonlítottuk az elmúlt 3 évtized legfontosabb számait a térség országaiban. Magyarország jobb helyzetből indult, most szinte mindenben sereghajtó a visegrádi négyesben.
A jegybankelnök a PADME kuratóriumi elnökével hat olyan növekedési forrásról ír, amelyekhez társítani lehet a koreai, izraeli, dubaji, szingapúri és a három kínai sikerváros fejlődési motorjait.
A miniszterelnök a V4 együttműködés évfordulója kapcsán értekezett a magyarok küldetéstudatáról.
Az új tulajdonosra váró szovjet kisautó a gyártás vége felé készült Zaporizzsjában.
A visegrádi országok vezetői az Európai Bizottság elnökéhez látogattak, akivel migrációról és pénzügyi kérdésekről tárgyalnak.