Egynapos sztrájk kezdődött 13 német repülőtéren, 3400 járatot töröltek
A szakszervezet 8 százalékos béremelést és három pluszszabadnapot követel.
A szakszervezet 8 százalékos béremelést és három pluszszabadnapot követel.
A munkabeszüntetést meghirdető szakszervezet az órabérek 2,8 eurós emelését követeli.
Richard E. Grant azért így is nagyon boldog volt, mert legalább olcsón jutott be.
A Verdi nevű szakszervezet által a biztonsági szektor dolgozóinak meghirdetett munkabeszüntetése az érkező járatokat is érintheti a Berlin-Brandenburg nemzetközi repülőtéren.
Az akcióban részt vevő két szakszervezet együttesen mintegy 2,73 millió munkavállalót képvisel.
Észak-Németországban több repülőtér dolgozói is sztrájkra készülnek március 13-án, hétfőn. Többszáz járatot törölni kellett emiatt, tízezrek, köztük magyarok utazása került veszélybe.
Simon Boccanegraként debütált színpadi szerepben az Operaházban a világhírű tenor.
A cég 2300 németországi alkalmazottjától válna meg a 12 ezerből.
A 20. század legnagyobb hatású szoprán énekesnője volt, lépten-nyomon lesifotósok követték, fiatal rajongói napokat álltak érte sorba az operaházak kasszáinál. Maria Callas körül olyan sztárkultusz alakult ki, amilyet addig csak Hollywoodban lehetett látni. A hangjával sokan nem voltak megelégedve, mégis halhatatlan lett, az egyéniségével, a botrányaival és legendás fogyásával pedig új életet lehelt az opera műfajába is.
Csak az nem hibázik, aki nem dolgozik! A Turandot-plakát ezennel hivatalosan is az év egyik legbájosabb bakija.
Ez lett a vége a párkányi zenélő ház sztorijának.
Megtelt a Szabadság tér kedd késő délután, amikor Fischer Ádám - tiltakozásul a német megszállási emlékmű ellen - több száz embernek tanította meg Verdi Szabadságkórusát. A közös éneklés után a karmester egy Rejtő könyvet is elhelyezett szemben a szoborral, a korábbi tiltakozók kövei közé. Ahogy mondta: sokan voltak, akiket megaláztak és tönkretettek akkor, amikor még a "láthatáron sem volt a birodalmi sas".
300-350 ember énekelte a Nabucco Szabadság kórusát kedden a Szabadság téren Fischer Ádám vezényletével. Az egybegyűltek a német megszállási emlékmű ellen tiltakoztak.
Ma mutatja be a Magyar Állami Operaház a 200 éve született Giuseppe Verdi utolsó operáját, a Falstaffot, melyet az Operaházi Dolgozók Független Szakszervezete (ODFSZ) sztrájkkal akart lehetetlenné tenni, mivel a dolgozóknak 2011 júniusa óta nincs kollektív szerződésük. Az Opera szerint az utolsó pillanatban ez a szakszervezettel is megállapodtak, így elmarad a sztrájk. Kísérőprogramok és útlezárás viszont biztosan lesz.
Nem teljesíthetők a szakszervezet követelései, létezik kollektív szerződés, és mindenki többet keres, mint két éve – mondta el a hvg.hu-nak az Operaház főigazgatója. Ókovács Szilveszter szerint mindenképp megtartják a szombati Falstaff-bemutatót, ha netán sztrájk lesz, az is csak 4-5 embert érint. A szakszervezeti elnök szerint Ókovács súlyos tévedésben van.
Mindenképpen megtartja a Magyar Állami Operaház szombaton Verdi Falstaffjának bemutatóját – így reagált az intézmény vezetősége arra, hogy az Operaházi Dolgozók Független Szakszervezete a szombati évadnyitóra sztrájkot hirdetett. Ókovács Szilveszter főigazgatót szerint az intézménynek és a magyar operakultúrának is árt, aki az Operaház évadnyitányát akarja tönkretenni.
Szeptember 21-én 19 órától éjfélig tartó sztrájkot hirdetett az Operaházi Dolgozók Független Szakszervezete (ODFSZ), a munkabeszüntetés miatt Verdi Falstaff című operájának bemutató előadása elmaradhat.
A Nabucco című opera címszerepében tért vissza a brit Királyi Operaház színpadára Plácido Domingo, aki először énekel Giuseppe Verdi egyik legnépszerűbb operájában. A londoni bemutatón a világhírű tenor azt mondta, hogy nem akar lassítani munkatempóján, fellépéseinek naptára egy évre előre teljesen betelt.
A 200 éve született Giuseppe Verdi ritkán játszott operáján, az Attilán dolgozik jelenleg Káel Csaba, a Művészetek Palotája (Müpa) vezérigazgatója, akit a március 15-i nemzeti ünnep alkalmából Nádasdy Kálmán-díjjal tüntettek ki. A zenedrámát Budapest mellett a Sanghaji Nagy Színházban is bemutatják.
Újabb kínai-magyar művészeti kooperációról írt alá megállapodást kedden Sanghajban a Művészetek Palotája vezérigazgatója, Káel Csaba és a Sanghaji Nagyszínház elnöke, Zsang Zse. A két intézmény a következő három évben szorosan együttműködik.