Színtévesztő lett egy hiba miatt a Windows 11
A probléma a 21H2-es rendszerváltozatot érinti, de csak azoknál, akik képszerkesztő programokat használnak, illetve HDR-kijelzőről dolgoznak.
A probléma a 21H2-es rendszerváltozatot érinti, de csak azoknál, akik képszerkesztő programokat használnak, illetve HDR-kijelzőről dolgoznak.
A redmondi óriáscég által csak nemrég kiadott patchek számos hibát szüntetnek meg a különböző Windows-verziókban. Úgyhogy jobb nem halogatni a telepítést.
Beütött a baj a Windows őszi frissítésénél, több felhasználónál ugyanis személyes fájlokat, képeket törölt le az update. A Microsoft azóta javította a hibát, néhányakhoz pedig meg is érkezett az elvileg problémamentes kiadás.
Nem tudott települni a Windows 10 januári hibajavítása sok számítógépre. Bár a Microsoft korábban megoldást ígért, most elengedték a dolgot, és a felhasználókra bízzák a dolgot – miközben eléggé bele kell nyúlni hozzá a rendszerbe.
Még a legkorszerűbb PC-k esetében is előfordulhat, hogy bele kell nyúlni az operációs rendszer működésébe, mert a gép már nem nyújt olyan teljesítményt, mint előtte. Ilyenre pedig a Windows 11-nél is szükség lehet.
A kódbéli hiba miatt a kiberbűnözők olyan jogokat adhatnak maguknak, amikkel átvehető a rendszer feletti irányítás. Távolról szerencsére nem lehet kihasználni a sérülékenységet.
A Windows 11-et sokan dicsérik gyorsasága és a hasznos funkciók miatt. Emellett úgy tűnik, hogy varázsolni is tud: a maximális, azaz 100 százalékos töltöttséget ez a felület 104-re is képes feltornázni.
A merevlemezgyilkos problémát nagyjából egy hónapja fedezték fel az operációs rendszerben.
Előfordul, hogy egy szoftverben hiba keletkezik, olyan viszont, amivel a Windows 10 küzd, csak ritkán. A problémát egy különleges fájl megnyitása idézheti elő, ha pedig megtörténik, sok állomány elérhetetlenné válhat a merevlemezen. A Microsoft jelezte: egyszer, valamikor, de azért biztosan érkezik a javítás.
Sajnos a Windows 10-hez kiadott May 2020 Update sem mentes a hibáktól. Egy frissen azonosított probléma a laptophoz csatlakoztatott külső megjelenítőkhöz kapcsolódik.
Egy hiba miatt ellenőrizetlenül hagyhat bizonyos fájlokat a Windows 10 gyári vírusirtója, a Defender. Az üzemzavar napok óta tart.
Minden, a gyártó által támogatott Windows-verziót érint az a hiba, amelyről a Microsoft tett bejelentést. A cég már dolgozik a javítócsomagon, de fogalmuk sincs, mikor tudják kiadni.
Az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) emberei bukkantak rá egy veszélyes sebezhetőségre a Windows 10-ben. Aki képes kihasználni, lehallgató készülékké változtathatja az egész számítógépet.
A Windows 98 béta verzióját szerette volna bemutatn Bill Gates és Chris Capossela, de a dologból csúnya felsülés lett.