szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) emberei bukkantak rá egy veszélyes sebezhetőségre a Windows 10-ben. Aki képes kihasználni, lehallgató készülékké változtathatja az egész számítógépet.

Az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) azonosított egy igen veszélyes sebezhetőséget a Windows 10, illetve Windows Server 2016 operációs rendszerekben – számolt be róla a The Washington Post, amely szerint az ügynökség már értesítette a Microsoftot a felfedezésről.

Az NSA az Amerikai Egyesült Államok rádióelektronikai, jelhírszerzéssel foglalkozó hírszerző szervezete. Tevékenységük 2013 nyarán, az amerikai számítógépes szakember, Edward Snowden leleplezései nyomán vált ismertté a világ számára.

Ezért is meglepő, teszi hozzá az amerikai lap, hogy a szervezet nem élt a lehetőséggel, hogy a hibát kihasználva állampolgárok millió után kémkedjen. Helyette ugyanis jelentették a problémát, és minden szükséges adatot átadtak a redmondi cégnek.

A jelentést ismerők szerint a hiba a crypt32.dll rendszerfájlt érinti, amelybe belepiszkálva a számítógépek könnyen lehallgató eszközzé változtathatók. Többen úgy jellemezték a helyzetet, hogy a feltárt sérülékenység "a legrosszabb fajtából való".

A hiba részleteiről nem sokat tudni, ugyanis sem a Microsoft, sem az NSA nem közölt róla semmit. A redmondi óriás időközben viszont javította azt: a szokásos hibajavító kedden már elérhetővé tette a sérülékenységet befoltozó patchet, melyhez szűkszavú magyarázatot mellékeltek. Az például lemaradt belőle, hogy az NSA munkájának hála derült fény a problémára.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!