Lemond amerikai állampolgárságáról a Green Day énekese az abortuszjog eltörlése miatt
Billie Joe Armstrong egyúttal azt is bejelentette, hogy mostantól kezdve sokkal több időt fog Európában tölteni.
Billie Joe Armstrong egyúttal azt is bejelentette, hogy mostantól kezdve sokkal több időt fog Európában tölteni.
A frissen benyújtott törvényjavaslat egy olyan rendelkezést is tartalmaz, amivel ellehetetlenítenék, hogy bárkit is megfosszanak az abortuszhoz való jogától.
Az amerikai elnök bírálta a legfelső bíróság döntését, amivel eltörölték az alkotmányos abortuszjogot az Egyesült Államokban.
Az USA legfelső bírósága az 1973-as Roe kontra Wade döntéssel ment most szembe. Missouri államban a döntést követően fél órán belül teljes abortusztilalmat vezettek be.
A 16 hetes magzatának nulla esélye lenne a túlélésre, mégsem végzik el a nő életét megmentő terhességmegszakítást az országban érvényes abortusztilalom miatt.
Csaknem ötven éven át egy legfelső bírósági döntés biztosította az Egyesült Államokban, hogy a nőknek joguk van megszakítani a terhességüket, nemcsak akkor, ha az egészségük vagy az életük veszélyben van, hanem akkor is, ha nem akarnak terhesek lenni. Most, a legfelső bíróság konzervatív többségének köszönhetően karnyújtásnyira van ennek a jognak a felülírása. Ehhez azonban nemcsak a bírói háttér, hanem egy évtizedeken át felépített társadalmi, politikai és szemantikai kampány is kellett, amelynek során az abortuszellenes mozgalom lényegében megszállta a nők testét.
Az új szabályozás szerint azt is perbe lehet fogni, aki segít a nőknek a terhességük megszakításában.
A Mi Hazánk azt javasolja, hogy az anya hallgassa meg a gyerek szívhangját a terhességmegszakítás előtt.
Fölszította a kultúrharcot az USA-ban, hogy a legfelső bíróságban meglehet a többség az abortusz liberalizálásának visszavonásához.
Aktivisták szerint az ügy komoly figyelmeztetés az Egyesült Államoknak is, ahol a Legfelsőbb Bíróság kiszivárgott határozattervezete értelmében eltörölnék az abortusz egész országra kiterjedő alkotmányos jogát.
Zöld jelzést adhat a több mint 50 éve hatályos szövetségi szintű irányadó ítélet megsemmisítése az abortuszszabályozás szigorításának az Egyesült Államokban. Texasban már tavaly óta a terhesség hatodik hetétől kezdve tilos a művi terhességmegszakítás. Sokan félnek attól, hogy ez lesz a minta a konzervatív államokban. Közben világszerte ugyanúgy van példa liberalizálásra, mint szigorításra is. A Deutsche Welle összefoglalója.
Számos híresség felháborodását fejezte ki az amerikai Legfelsőbb Bíróság kiszivárgott határozattervezete kapcsán, amelynek értelmében eltörölnék az abortusz egész országra kiterjedő alkotmányos jogát az Egyesült Államokban.
A Legfelsőbb Bíróság megerősítette, hogy a nagy vihart kavaró, nemrég kiszivárgott dokumentum valódi, a bírák többségének véleményét tükrözi, de még nem a végleges döntés.
A Politico megszerezte az amerikai legfelsőbb bíróság kiszivárgott véleménytervezetét, amely szerint az intézmény tagjai ideiglenesen megszavazták a mérföldkőnek számító, 1973-as Roe kontra Wade határozat eltörlését. Ez a döntés kimondta, hogy az Egyesült Államok alkotmánya védi a várandós nők korlátozásoktól mentes abortuszhoz való jogát.
Tanács Eszter Férfiak gyermek nélkül című könyvének megjelenése kapcsán nemrég Gyermek nélkül címmel pályázatot hirdettünk: hihetetlen öröm volt olvasni a több mint 100 őszinte, érzékeny történet. Sorozatunk utolsó darabjában az egyik megosztott első helyezett, Petra írását mutatjuk be.
Lauren Handy magát „katolikus anarchistának” nevezi, korábban betört egy abortuszklinikára.