Adótanácsadók: nem kell több online pénztárgép
Nem generál adóbevételt, így felesleges lehet a kötelező online kassza kiterjesztése – írja a Magyar Nemzet.
Nem generál adóbevételt, így felesleges lehet a kötelező online kassza kiterjesztése – írja a Magyar Nemzet.
Görögországban a nyolcmillió adóköteles polgár fele nem fizeti be az adóját. A kormány most egy ragyogó ötlettel kívánja megváltoztatni a görögök évszázados idegenkedését a köztehervállalástól.
Miután a NAV kikérte a holland adóhatóságtól a magyar sofőrök adatait, a cég reakciójában felhívja a figyelmet, hogy ők többször is kezdeményezték, hogy a hatósággal összefogva fejlesszenek egy közös, átlátható rendszert. Ugyanakkor megjegyzik azt is, hogy a sofőrök egyéni vállalkozóként a saját adózásukért feleltek.
Sokkot okozott Brüsszel azzal, hogy 4 ezer milliárd forintnyi adót hajtana be utólag az Apple írországi cégétől. A döntésnek az ír kormány sem örül, pedig éves egészségügyi büdzséjét fedezné az összeg. Az Apple nem az egyetlen olyan cég, amelyik sikeresen és legálisan csökkenti minimálisra adóját, és az európai országok ebbe nemhogy belenyugodtak, de még támogatják is.
Megjelent a NAV pénzmosás elleni jelentése, amelyben a hivatal leírta azokat a tipikus hibákat, amelyeket magyar cégek követtek el offshore-gyanús adócsalások alkalmával, így a jelentés gyakorlatilag kisokosként használható kezdő offshore-lovagok számára.
Vonja le előbb a költségét, majd írja le a költsége kétszeresét is.
Sokan azért tartanak fenn több céget, hogy kevesebb adót kelljen fizetniük, azonban egy blog figyelmeztet, hogy ha egy napon kopogtat az adóhatóság, és az illető nem tudja hitelt érdemlően előadni, hogy az adó megkerülésén kívül mi indokolja a több céget, annak csúnya bírság lesz a vége.
Az offshore adóelkerülés igazi problémája az, hogy a piacgazdaság alapvető értékeit kérdőjelezi meg.