Rengetegen panaszkodnak: csalók próbálják átverni a MÁV utasait
Bármilyen jól is hangzik a 699 forintos prémium kártya, valójában ez kamu. Naponta többtucatnyian szólnak a MÁV-nak, hogy ilyen átverésbe futottak bele.
Bármilyen jól is hangzik a 699 forintos prémium kártya, valójában ez kamu. Naponta többtucatnyian szólnak a MÁV-nak, hogy ilyen átverésbe futottak bele.
Érdemes körültekintőnek lenni, ugyanis újfajta átverés terjed, mellyel az e-mailezéshez használt belépési adatokat szeretnék megszerezni a rosszindulatú felek. A szöveg kivételesen tökéletes magyarsággal íródott.
Földön, vízen, levegőben, valamint a kibertérben is zajlik az orosz-ukrán háború: december közepén egy orosz hátterű hackercsoport indított kifinomult hackertámadást ukrán célpontok ellen.
Figyelmetlenség miatt akár a legbiztonságosabb rendszerbe is bejuthatnak a támadók. Most az Instagram esetében indult meg egy adathalász kampány, amivel tényleg pár pillanat alatt szerezhetnek meg minden szükséges belépési adatot a rosszindulatú felek – mutatjuk, mire ügyeljen, ha szeretné ezt elkerülni.
Nagyon rosszul nem állunk, de van hová fejlődnie Magyarországnak a kiberbiztonság területén. Cikkünkben annak járunk utána, hol tartunk most, és hova kellene eljutni a közeljövőben, de kitérünk arra is, mit gondolnak erről az egészről a cégvezetők.
A sötét weben is aktív az a BidenCash nevű piactér, ami most egy különös akcióval igyekszik felhívni magára a figyelmet.
A fekete péntekek idején nem árt észben tartani, hogy naponta Magyarországon egy módos család megtakarításának hozzávetőleges értékét, 75 millió forintot lopnak el az internetes csalók. Bemutatunk egy megtörtént esetet is, egy átvert ügyfél fekete napját.
Nemcsak a vevők és az áruházak, de az adathalászok számára is az év egyik legfontosabb időszaka a Black Friday és az azt követő karácsonyi szezon. A bankkártya- és számlaadatokra vadászó csalók örömmel használják ki a túlfűtött vásárlói lelkesedést, így aki figyelmetlen, kedvező árak helyett többszörösen megfizetheti felelőtlen vásárlásait.
699 forint ellenében egy évre szóló ingyenes utazási lehetőséget kínálnak a csalók a MÁV nevében a közösségi oldalakon. A cég figyelmeztet: ilyen akciója nincs a MÁV-Volán-csoportnak.
Boldog István egy neki küldött üzentet tett közzé a Facebook-oldalán, ami szerinte jól mutatja, mint jelent a „libsi szólásszabadság”.
Az elmúlt egy évben a magyar közösségimédia-felhasználók fele találkozott olyan üzenettel, amelyben hamis e-mailekkel próbáltak személyes adatokat kicsalni. A kiberbűnözők SMS és telefonhívás segítségével is megpróbálnak bizalmas információkhoz jutni. Sajnos sok hazai internetező megkönnyíti a hackerek dolgát – állapítja meg a Sophos kiberbiztonsági cég, melynek regionális felmérése szerint az viszont jó hír, hogy a magyarok csupán 11 százaléka továbbítja WhatsAppon vagy Messengeren keresztül a bejelentkezési jelszavakat és fontos dokumentumokat.
A BlueVoyant kiberbiztonsági vállalat friss jelentése szerint egy év alatt körülbelül a tízszeresére nőtt az adathalász támadások körében az olyan „3rd party phishing” támadások aránya, amely során egy köztes felületet is igénybe vesznek arra, hogy az áldozatok bizalmába férkőzzenek, és ellopják az adataikat. A kockázatok csökkentéséhez és a károk megelőzéséhez a szakértők edukációt és szorosabb monitorozást javasolnak.
Vádat emeltek egy nógrádi, de Cipruson élő nő ellen, akinek szlovákiai cégéhez az ügyészség szerint adathalász e-mailekkel kicsalt pénzek folytak be, és ezt a pénzt próbálta továbbutalásokkal “eltüntetni”.
A Google egy felhőben tárolt adatbázisból ellenőrzi majd minden egyes esetben, hogy a felhasználó által megnyitni kívánt weboldal tiltólistán van-e. Ha igen, blokkolja annak megnyitását, és figyelmeztetést is küld.
Érdemes figyelni, ugyanis újabb SMS-es csaláskampány indult, melyek – a korábbiakhoz hasonlóan – szintén a csomagkiszállításra építenek.
Gyakorlatilag ingyen kínálják idén másodjára is a Duolingo szolgáltatásból kinyert felhasználói adatokat. 2,6 millió Duolingo-felhasználó adata került fel egy csomagban egy hackerfórumra.
Bankkártyaadatokat próbálnak kiszedni a gyanútlan netezőkből a Penny Market nevét és logóját használó csalók.
Egyre gyakoribbak az internetes csalások, és bár az emberek többsége ezzel tisztában van, még mindig sokan bedőlnek a net rosszindulatú szereplőinek. Különösen, ha ez utóbbiak neves cégek gúnyáját öltik magukra.
Linket küldenek, amin rendezni lehet az állítólagos tartozást.