Félelmetesen gyors lesz: itt az új USB, ami 5 GB adatot mozgat másodpercenként
Hosszú évek fejlesztői munkája után végre elkészült az USB4 névre keresztelt szabvány, ami egészen félelmetes, 40 Gbps adatátviteli sebességet hoz majd el nekünk.
Hosszú évek fejlesztői munkája után végre elkészült az USB4 névre keresztelt szabvány, ami egészen félelmetes, 40 Gbps adatátviteli sebességet hoz majd el nekünk.
A hibás vagy rosszul megtervezett USB-C kábelek miatt rengeteg eszköz lehet veszélyben, azok ugyanis képesek teljesen tönkretenni az azzal együtt használt eszközöket. Egy új kezdeményezés viszont segíthet ezen.
Az OpenSignal nevű független szervezet felmérése szerint már nem igaz, hogy a wifi jobb alternatívát jelent a mobilinternetnél, az 5G pedig végleg le fogja győzni a technológiát.
Az 5G-s hálózatok még ugyan nem elérhetők, de minden jel szerint már nagyon közel vagyunk az indításukhoz. Most a Qualcomm állt elő egy, az okostelefonokba szerelhető 5G-antennával.
Hosszú fejlesztési időszak előzte meg, de elkészült világ első, LPDDR5 típusú memóriachipje. A telefonokba szánt lapka a Samsung közlése szerint másfélszer gyorsabb sávszélességet biztosít, energiaigénye pedig jóval kisebb az eddigieknél.
Néhány hét múlva, már szeptemberben bemutathatják az USB-C jelenlegi 10 Gbit/sec-os adatátviteli sebességét megduplázó új szabványt. Egy DVD-nyi adatot így egy szempillantás alatt lehet majd lemásolni.
Az igencsak beszédes SuperSpeed néven fut az a fejlesztés, melynek mindenki örülni fog, aki használ USB-csatlakozót. Ez pedig nagyjából mindenkire igaz.
Lézeres kommunikációs berendezéssel szerelnék fel a műholdakat, ez a hagyományos adatátvitel többszörösét engedi.
Másodpercenként 10 gigabites adatátvitelre képes a most elfogadott új USB szabvány. A 3.1-es eszközök 2015-től kerülhetnek a boltokba.
Németországban sikeresen tesztelték azt a vezeték nélküli hálózatot, ami még 1 km-es távolságból is képes nagyjából 10 HD minőségű filmnyi adatot áttölteni egyetlen másodperc alatt.
Megduplázódik az USB 3.0 szabvány sebessége - jelentette be a kidolgozásért felelős USB Implementers Forum testület. A HWSW szerint várhatóan jövőre megjelenő eszközökben a jelenlegi 5 gigabites sávszélesség helyett már elérhető lesz a 10 gigabit is.
Az Ericsson nemrégiben bemutatott Connected Me technológiája az emberi test elektromos vezetőképességét használja adattovábbításra - számol be az IT café.
A digitális televíziózás adatátviteli szabványának tekintett HDMI-kábeleket a jövőben a lényegesen olcsóbb ethernet-kábelek válthatják fel. A szórakoztató-elektronikai iparág támogatja a HDBaseT nevű új szabványt.
A Mobile World Congress 2010-en az LG izgalmasnak tűnő alternatívát mutatott be a jövő adatátvitelére - olvasható a Bigyóblog bejegyzésében.