Nem kell erőltetni az online pénztárgépeket, de ezt nem Tállai mondta
Hanem az orosz szövetségi adóhivatal irányítója, Mihail Misusztyin. Nem is akárkinek mondta, hanem magának Putyin elnöknek.
Hanem az orosz szövetségi adóhivatal irányítója, Mihail Misusztyin. Nem is akárkinek mondta, hanem magának Putyin elnöknek.
A felvetés közép-kelet-európai ésszel abszurdnak tűnik, sőt még francia normák szerint is az. Mégis, nyolc, a legnagyobb jobbközép párthoz, a „Les Républicains”-hez (Köztársaságiak, francia rövidítéssel: LR) tartozó képviselő bedobta hivatalosan is ezt az ötletet a jövő évi költségvetési törvény módosító javaslataként.
Az utcai ingyen töltés viszont nem tarthat örökké.
Nagy bevételt nem várnak az önkormányzatok a furcsa helyi adóiktól, népnevelést annál inkább. A felhőkarcolókat sem tiltják be Somogyban, a csúnya épületeket, a nádasokat és Simicska Lajos plakátjait viszont még mindig adóztatják.
Sok nyugdíjast próbálnak visszacsábítani a munkába, de az adózás miatt nem mindegy, hogy milyen formában foglalkoztatják őket.
A temetési szolgáltatásokon is van 27 százaléknyi áfa, ezt csökkentené az MSZP.
Több forrásból is úgy értesültünk, hogy nem engedtek be az országba olyan külföldről hazatérő magyar vállalkozókat, akiknek adótartozásuk volt. Értesüléseink szerint arra is volt példa, hogy a feltartóztatott személy csak a tartozás rendezése után léphetett be az országba. Megkérdeztük a NAV-ot az ügyben.
Az adótanácsadók szerint az agyonadóztatott magyarországi bérek mellett ugyanakkor még egy ilyen kicsi tehercsökkentésnek is örülni kell.
Kétszázalékos adókulccsal mesés körülmények között virágzik a kaszinóbiznisz Andy Vajnának egészen 2024-ig és ki tudja még meddig. Az adóoptimalizációra az NGM is engedélyt adott.
A tervezet szerint a méregdrága luxuscikkeket birtoklókkal hamarosan új sarcokat fizettetnének Franciaországban.
Megváltozhat az adóellenőrzés rendszere 2018-tól, új szemléletre lesz szükségük a cégeknek.
Olyan leányvállalata is van az Airbnb-nek, amely egyáltalán nem adózott.
Ez a tét Franciaországban, ahol Macronék elképzelése szerint a hatóságok a jövőben nem a hivatalos adóbevallásra, hanem a szemmel is látható, sokakat irritáló gazdagságra, a „külső jelekre” figyelnének. Van ebben egy jó adag populizmus is, az eredmény pedig kétséges.
A kettős adóztatást már több mint 80 országgal egyezmény tiltja, aki viszont év közben költözik, arra más szabályok vonatkozhatnak az országváltás után.
A szokásostól eltérő szabályok vonatkoznak azokra, akik tanulás vagy nyugdíj mellett dolgoznának, ahogy azokra is, akik munkaviszony mellett vállalkozók is.
Amennyi pénze a kerületnek és a rendőrségnek van, az elég a kormány szerint arra, hogy rendet tartsanak Erzsébetvárosban.
Egy hét van még a másik EU-országban történt tartózkodással kapcsolatos számlák áfájának visszaigénylésére, amit a magyar adóhatósághoz elektronikusan benyújtott kérelem segítségével, díjmentesen meg lehet tenni.
Nem először függesztenek fel sugárzási engedélyeket a litván hatóságok. A lépést az orosz fél a véleménynyilvánítás korlátozásaként éli meg.
Alig volt olyan ember az országban, aki a személyi jövedelemadó egy százalékát a Békemeneteket szervező CÖF–CÖKA nevű, kormánybarát szervezetnek ajánlotta volna. Bezzeg „Soros” civiljeinek. De előkerül a Felcsúti Utánpótlás Neveléséért Alapítvány is, amit Orbán Viktor hozott létre és Mészáros Lőrinc vezeti. Közpénzből elég sokat, felajánlásokból nagyon keveset kaptak.
Ha egy kormány költekezik, azt a polgárai fizetik. Vagy ma, vagy holnap, vagy adók formájában, vagy inflációval, államcsőddel - emlékeztetett Thomas J. Sargent amerikai közgazdász 2011-ben a Nobel-díj átvétele utáni banketten. A New York Egyetem professzora a Magyar Közgazdasági Társaság 55. vándorgyűlésén adott interjút.