Jelentősen növelte a kormány a gazdaság adóterhelését
Megváltozott a korábbi kedvező környezet.
Évek óta trendszerűen csökken az adónemek száma. A magánszemélyek számára az adózás sokkal egyszerűbbé is vált, ugyanez nem feltétlenül igaz a vállalkozásokra, különösen a nagyokon jelentős adminisztrációs teher van. A jövedelmeket terhelő adók csökkentek, ám a fogyasztást és a forgalmat terhelők nőttek, nem beszélve a sok szektoriális különadóról. Az adórendszer kiszámíthatatlan, gyakran változik, ráadásul a Fidesz például a családtámogatásokat is ebben kezeli, ami nem szerencsés.
Ha megfelelően tesszük fel a kérdést, akkor azt a választ kapjuk, hogy a Fidesz cirka 5 és fél év alatt nagyjából megfelezte a munka terheit. Csak a munkavállalók ezt nem így érzik.
Bár Magyarország 2018-ban ezüstérmes lett az EU-ban a GDP-arányos adóterhelés csökkentésében, ám a régiós versenytársak még mindig kevesebb adót szednek be. Hiába tartja magát az „adócsökkentés kormányának” a Fidesz, mégis 7,5 százalékkal több pénzt tudott beszedni – köszönhetően a gazdaság tempós növekedésének és fehérítésnek.
A most megismert új adózási törvények több cafeteriajuttatást, így az egészségpénztári juttatást, ezáltal az egészségpénztári tagokat és rajtuk keresztül a teljes egészségügyi rendszert is rendkívül súlyosan érintik a Prémium Egészségpénztár szerint.
A térség egyik legmagasabb adóterhelése, közel 17 százalékos elvonás rakódik a Magyarországon működő társaságok nyereségére a Világbank elemzése szerint - írja a Világgazdaság.