Ha egy alkoholista leteszi a poharat, 7 hónap múlva jön rendbe az agya
Egy új tanulmány szerzői megállapították, mennyi idő alatt képes helyreállni az alkoholizmus miatt károsodott agy, ha valaki felhagy az ivással.
Egy új tanulmány szerzői megállapították, mennyi idő alatt képes helyreállni az alkoholizmus miatt károsodott agy, ha valaki felhagy az ivással.
A HUN-REN Kísérleti Orvostudományi Kutatóintézetének munkatársai legújabb vizsgálatuk alapján leírták, hogy milyen mintázatok alakulnak ki az agy memóriaközpontjában ijesztő ingerek hatására, illetve vannak-e olyan neuronális válaszok, amelyek kifejezetten kellemetlen vagy félelemkeltő ingereket kódolnak.
Egy CT-vizsgálat során bukkantak az oroszországi Szahalinban lévő kórház orvosai arra a 3 cm hosszúságú tűre, amely nem sokkal születése után kerülhetett a vizsgált 80 éves nő agyába. Megműteni emiatt már nem fogják.
A Dublini Egyetem kutatói most először találtak bizonyítékot arra, hogy a focikapusok másként érzékelik a világot, mint a többi embertársuk.
Az orvosok szerint a második világháború alatti éhínség idején így próbálhattak meg végezni vele a szülei, de életben maradt.
A szívleállás után még viszonylag hosszasan működhet csendesen az agyunk, erre a megállapításra jutott egy új vizsgálat.
Új eszköz segíthet az agytumortól szenvedő betegeknek, valamint az orvosoknak egyaránt: a Brigham and Women’s Hospital által fejlesztett implantátum az egyes gyógyszerek hatásait képes műtétek alatt figyelni.
Szinte mindig éberen figyelnek a kutyák az emberi hangokra, derül ki az ELTE friss kutatásából.
Az emberi agy túlságosan bonyolult ahhoz, hogy legyen egy általános mesterséges intelligencia, ami bárki fejében képes olvasni. A jelenlegi technológia egyelőre inkább csak hangzatos, mint használható, de a fejlődés már elindult. Az eredményre viszont még évtizedeket kell várni. Minimum.
Dán kutatók az egerek agyának egy olyan részével kísérleteztek, amilyen az emberben is megtalálható. Az eredmény reményt adhat a Parkinson-kórban szenvedő betegeknek, de segíthet a meditatív állapot jobb megértésén is.
Egérkísérletekkel jöttek rá a Washingtoni Egyetem kutatói, hogy az agyban lévő asztrocitasejtek sokkal hasznosabbak, mint eddig gondolták.
17 éves korában kezdett el hanyatlani a memóriája annak a kínai fiatalnak, akinél mostanra kiderült, ilyen fiatalon Alzheimer-kórban szenved.
Kutatók szerint érdemes napközben többször rövidebb, legfeljebb 30 perces időszakokra ledőlnünk annak érdekében, hogy az agyunk egészséges és fiatalabb maradjon.
Az ELKH Kísérleti Orvostudományi Kutatóintézet (KOKI) kutatóinak legújabb felfedezése szerint egy evolúciósan ősinek tekintett agytörzsi idegsejtcsoport is szükséges a negatív emlékek raktározásához és előhívásához.
Az alvási apnoéból fakadó kevés mélyalvás komoly problémákat okozhat az agyban, ezt állapították meg a Mayo Klinika kutatói. A probléma gyakori jele a horkolás.
Valóban „visszajátssza” agyunk a múltbéli események következményeit, mielőtt reagálunk egy olyan helyzetben, amelynek negatív vagy pozitív következménye lehet – mondják londoni kutatók, miután újrajátszással összefüggő agyi aktivitásokat rögzítettek kísérleti alanyaiknál.
Egy kolumbiai férfinél már a 40-es évei elején jelentkeznie kellett volna az Alzheimer-kór tüneteinek, ám egészen 67 éves koráig nem mutatta a kognitív hanyatlás jeleit.
Egy új tanulmány közelebb vihet minket annak megértéséhez, hogy miért fut le egyes emberek szeme előtt az életük a halál, vagy halálközeli élmény alatt.
A Szegedi Tudományegyetemen (SZTE), a Berényi Antal által vezetett MTA-SZTE Lendület Oszcillatorikus Neuronhálózatok laboratóriumában végzett kutatás új terápiás lehetőségeket jelenthet a depresszió kezelésében.
A Svájci Szövetségi Technológiai Intézet kutatócsapata sikerrel fejlesztett ki egy olyan gépi tanulási algoritmust, ami képes egy egér agyi jeleinek dekódolására, és reprodukálni azt, ami az állat lát.