Senki nem szavazott a kamattartás ellen
A monetáris tanács több döntéshozója is kiemelte az október 28-i kamatdöntő ülésen, hogy a jelenlegi kamatszint támogatja az inflációs cél középtávú elérését. A kamattartást minden tag támogatta.
A monetáris tanács több döntéshozója is kiemelte az október 28-i kamatdöntő ülésen, hogy a jelenlegi kamatszint támogatja az inflációs cél középtávú elérését. A kamattartást minden tag támogatta.
A monetáris tanács az elemzői várakozásoknak megfelelően nem változtatott az alapkamat 2,1 százalékos szintjén - közölte a jegybank kedden.
Ma tartja októberi kamatdöntő ülését a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa. Elemzők arra számítanak, hogy a jegybank nem változtat a jelenlegi 2,10 százalékos alapkamaton.
A defláció miatt szükséges az egyébként is rekordalacsony kamat további vágása a Commerzbank elemzői szerint. Szerintük 2015 első negyedévéig a monetáris tanács 1,70 százalékra csökkentheti a most 2,10 százalékos alapkamatot. Más elemző házak ugyanakkor nem osztják a Commerzbank véleményét.
A monetáris tanács a kamatdöntő ülésen az elemzői várakozásoknak megfelelően nem változtatott az alapkamat 2,1 százalékos szintjén, senki nem akarta ennek ellenkezőjét.
Balog Ádám, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke szerint a jelenlegi folyamatok alapján úgy tűnik, hogy az alapkamat a mostani szintjén marad jövő év végéig. A jegybanki alelnök ezt a portfolio.hu csütörtöki budapesti, szakmai konferenciáján mondta.
A monetáris tanács az elemzői várakozásoknak megfelelően nem változtatott az alapkamat 2,1 százalékos szintjén - közölte a jegybank kedden.
A keddi kamatdöntő ülésen a monetáris tanács várhatóan tartja a 2,10 százalékos alapot. Az MNB egyúttal ma ismerteti legfrissebb inflációs jelentésének fő számait.
Egyöntetűen a 2,10 százalékos alapkamat változatlanul hagyását jósolták londoni pénzügyi elemzők a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsának keddi kamatdöntő ülése előtt, egyes citybeli elemzői vélemények szerint ugyanakkor bizonyos piaci kondíciók közepette még nyílhat mód későbbi enyhítésre.
Kedden két és fél éves mélypontot ütött meg a forint euróval szembeni árfolyama, aztán szerdán folytatódott a gyengülés. A 317 forint fölé kúszó árfolyamnál csak egyszer volt rosszabb a helyzet: 2012 első hetében, akkor 324 forintot is kellett adni egy euróért. Mi áll a háttérben, mi mozgatta be a forintot? Ezentúl ennyi lesz az euró? Hoz ez drágulást?
Kedden délután újabb forintgyengülési hullám bontakozott ki: az euró jegyzése a délelőtt 313-as szint környékéről 315,9-ig is elszaladt. Ezzel túl van a két és fél éves mélyponton a forint.
Itt a vége a jegybank kamatcsökkentési ciklusának – jelentette be Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank elnöke. Ezzel egy majdnem kétéves periódus szakad meg, melynek során csaknem 5 százalékpontot faragtak le az alapkamatból, ráadásul arra sem volt példa a rendszerváltás utáni Magyarországon, hogy minden hónapban vágjanak. De miért álltak meg Matolcsyék, és miért most? Miért is nagy szám a mostani bejelentés? Mi lesz az Ön pénzével? Elmagyarázzuk.
A keddi 20 bázispontos kamatvágással véget ért a Magyar Nemzeti Bank kamatcsökkentési ciklusa – jelentette be a jegybank a monetáris tanács keddi ülése után Budapesten. Matolcsy György jegybankelnök szerint jön a "tartós tartás".
Újabb történelmi mélypontra, 2,1 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot kedden a monetáris tanács.
Az alapkamat 10 bázispontos csökkentését várják a Magyar Nemzeti Bank jövő keddi kamatdöntő ülésén azok az elemzők, akiket a Reuters kérdezett meg ebben az ügyben. Egy hónappal korábban a megkérdezett elemzők szintén hasonló mértékű csökkentést vártak, és akkor pontosak voltak az előrejelzéseik.
Az ukrán központi bank 9,5 százalékról 12,5 százalékra emelte az alapkamatot szerdán a gyorsuló infláció miatt.
Balog Ádám szerint pár alapkamat csökkentés szükséges ahhoz, hogy az MNB elérje a 3 százalékos inflációs rátát és annak fenntartását.
Az Európai Központi Bank (EKB) 0,15 százalékos alapkamata a jelenlegi inflációs kilátásokat tekintve hosszabb távon érvényben marad és az EKB mandátumának keretein belül kész nem konvencionális eszközöket is bevetni a gazdaság támogatására – mondta Mario Draghi, az EKB elnöke a bank csütörtöki kamatdöntő ülését követő sajtótájékoztatón.
Az Európai Központi Bank 0,15 százalékon hagyta irányadó kamatát csütörtöki kamatdöntő ülésén.
A kedden végrehajtott újabb 0,10 százalékpontos kamatcsökkentés után is maradt még valamelyes enyhítési mozgástere a Magyar Nemzeti Banknak (MNB) - vélekedtek a kamatdöntés bejelentése és a monetáris tanácsi közlemény ismertetése után londoni pénzügyi elemzők.