Itt az Alaptörvény módosítása, nem sokat lacafacázott a kormány
Számos ponton szigorít a kormány.
Számos ponton szigorít a kormány.
Az Alkotmánybíróság, miközben halogatja az állásfoglalást az igazán fontos ügyekről (CEU-törvény, civil szervezetek vegzálása), kisebb dolgokban azért időnként belecsíp a kormányba. Most például azt magyarázta el, hogy a rendeletalkotás során nem szabad túllépni a törvényben kapott felhatalmazáson.
Ezt Kocsis Máté jelentette be a Fidesz frakcióülése után. Ez az a javaslat, amit az előző ciklusban a kétharmad hiányában nem tudtak átvinni a parlamenten.
Két bolti pénztáros szerint az Alaptörvénybe ütközik a vasárnapi nyitvatartás újra engedélyezése, de az Alkotmánybíróság nem hajlandó érdemben megvizsgálni a panaszukat.
Alkotmányjogászok figyelmeztetése ellenére írta alá az Orbánéknak fontos törvényt a köztársasági elnök.
Az alapvető jogok biztosa kérte az adóügyekért felelős államtitkárt, hogy intézkedjen a tévesen kiszabott öröklési, valamint ajándékozási illetékek visszafizetéséről – írja a szerdai Magyar Nemzet. Egyelőre nem tudni, hogy a NAV megteszi-e ezt, és ha igen, milyen összegekről van szó.
Székely László ombudsman és az Alkotmánybíróság húzhatja ki a Fideszt abból a részben saját maga által kreált csapdából, amelybe az alaptörvény november 8-i leszavazása után lavírozta magát a párt.
A Fidesz–KDNP-nek nem sikerült kétharmados többséget állítania a betelepítést tiltó alaptörvény-módosításhoz.
Kedden délelőtt szavazott a parlament arról az alaptörvény-módosításáról, amelyet az egyébként érvénytelen kvótanépszavazás eredményére hivatkozva kezdeményezett a kormány. Az elfogadásához kétharmados többség kellett volna, de csak a kormánypártok szavaztak igennel.
Elemzésükben példaként említik, hogy már maga a népszavazási kérdés sem az alkotmánymódosításról szólt.
Ha november 8-án módosítják az Alaptörvényt, pontot kell tenni egy sztori végére, amelyet a Fidesz valószínűleg inkább folytatna azzal, hogy a Jobbikot teszi meg bűnbaknak. Elemzők nem látnak olyan forgatókönyvet, amelyből a Fidesz itthon rosszul jöhetne ki.
Orbán közölte, nem tudják elfogadni a Jobbik kérését, mert az alaptörvény-módosítás nem kapcsolható össze más kérdéssel. A kormányfő nem számít arra, hogy a Jobbik megszavazná a módosítást.