#Állami Számvevőszék








Vona: "Nem kell szeretni egymást, csak elfogadni" - így tüntettek a Jobbikért

Fáklyás tüntetést tartott pénteken a Jobbik a Fidesz Lendvay utcai székházánál. A párt azért vonult utcára, mert az Állami Számvevőszék múlt héten tiltott párttámogatást állapított meg náluk, mert a piaci árnál olcsóbban kaptak meg plakáthelyeket. Az ÁSZ összesen több mint 660 millió forintot követel a párttól, a Jobbik szerint pedig így kérdésessé vált az indulásuk is a 2018-a választásokon. A tüntetésen részt vett a Momentum, az LMP és az Együtt is, összesen több ezer ember gyűlhetett össze. Vona Gábor, a Jobbik elnöke beszédében kiegyezésről, koalícióról és sokszínűségről beszélt, és arról, hogy a múltat nem lehet nem megtörténtté tenni.




Vona: Orbánt zavarja a demokrácia

A Jobbik elnöke rendkívüli, nemzetközi sajtótájékoztatót tartott az Állami Számvevőszék döntése után, több mint 660 millió forinttól esne el a párt.







És akkor eltűnt a szemünk elől több százmilliárd forint

Dugdoshatják a közpénzt a jegybank alapítványai, vagy éppen nyithatnak borboltot a Budai Várban, ha úgy tartja kedvük. Indulna medvehagymát szedni? Vigyázzon, fejenként legfeljebb 2 kiló adómentes, a többit sáp terheli. A Matolcsy György unokatestvéréhez köthető egyfiókos mikrobank megszerezte a Buda-Cash ügyfélvagyonát, a hazai cégvezetők pedig állítják a munkaerőhiány a legnagyobb gazdasági probléma. Eközben az észtek megoldották az Uber-problémát, méghozzá úgy, hogy az mindenkinek tetszik. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.




Visszaszólt az ÁSZ-nak egy elmarasztalt állami génbank

Visszautasítja az Állami Számvevőszék (ÁSZ) megállapításait a Növényi Diverzitás Központ (Nödik), mivel minden egyes forinttal el tudott és el tud számolni, ezt minden évben meg is teszi a Földművelésügyi Minisztériumnak (FM), illetve a Magyar Államkincstárnak - közölte a Nödik igazgatósága.