1:625 eséllyel a Földbe csapódhat egy éppen csak most felfedezett aszteroida
Ugyan pánikra semmi ok, mindenesetre viszonylag nagy az esélye annak, hogy 23 év múlva a Földnek ütközik egy 50 méteres aszteroida, ami már komoly károkat tudna okozni.
Ugyan pánikra semmi ok, mindenesetre viszonylag nagy az esélye annak, hogy 23 év múlva a Földnek ütközik egy 50 méteres aszteroida, ami már komoly károkat tudna okozni.
Több érdekességgel is szolgált a Ryugu aszteroida mintáinak vizsgálata, például az izotópokat alkotó anyagok korával kapcsolatosan.
Sárneczky Krisztián nevéhez köthető a hétfőn a földi légkörben elégő Sar2667 égitest felfedezése, melynek maradványait egy 18 éves francia diáklány találta meg.
Hétfő hajnalban Angliából, Walesből és Franciaországból is látni lehetett azt az aszteroidát, aminek érkezését sikerült előre megjósolni.
A NASA Psyche nevű űrszondája a tervek szerint 2023 októberében startolhat el a Földtől, hogy hat év alatt elérje a Mars és a Jupiter közti pályán keringő Psyche 16 aszteroidát. Ha sikerül, azzal a Föld magját is jobban megismerhetjük.
Ritka, hogy egy aszteroidának gyűrűi lennének, egy ilyen azonban egész biztosan van a Naprendszerben. Spanyol tudósok most erre mértek rá.
A C/2022 E3 (ZTF) kódjelű üstökös január 26-tól már szabad szemmel is látható, ahogy közeledik a Földhöz.
A 2023 BU jelű aszteroidát január 21-én vette észre egy amatőr csillagász. A számítások szerint 3600 km-rel Dél-Amerika déli csücske felett húz majd el.
A C/2022 E3 (ZTF) kódjelű üstökös már távolodik a Naptól, így hamarosan szabad szemmel is látni lehet majd.
Az élet építőköveit rejtheti a Winchcombe nevű meteorit a benne talált szerves vegyületek miatt.
Már nem sc-ifi, de még nem is valóság a Földet fenyegető kisbolygók elhárítása. Ezt jelzi több 2022-es csillagászati hír, köztük egy becsapódás magyar előrejelzése.
A C/2022 E3 (ZTF) kódjelű üstökös 50 ezer évente kerüli meg a Napot. A számítások szerint február 1-jén lesz a legközelebb a Földhöz.
Az Astreoid Launcher weboldalon elindíthat egy szimulációt, ami megmutatja, milyen hatása lenne egy aszteroida becsapódásának azon a környéken, ahol ön lakik.
A jelek szerint a Ryugu a Naprendszer ugyanazon régiójában formálódott, ahol a Wild 2 nevű üstökös is.
A tudósok elemzése szerint a Dimorphos aszteroidából szeptemberben kirobbant törmelék mennyiségével 6–7 vasúti teherkocsit lehetne megtölteni.
A kutatók a Ryugu aszteroida kémiai elemzését elvégezve arra jutottak, hogy a Föld tömegének jelentős részét olyan objektumok alkothatják, mint amilyen a Ryugu is.
A NASA NEO Surveyor nevű űrteleszkópja leghamarabb 2028-ban kezdheti meg a munkáját, de már most duplájába kerül az eredeti tervben szereplő árhoz képest.
A tudósok a Viking–1 marsi szonda adatai alapján úgy vélik, 3,4 milliárd éve egy akkora aszteroida találta el a Marsot, amekkora a Földön kipusztította a dinoszauruszokat.