Órákkal előre megjósolta a NASA, hol fog becsapódni a Földbe egy meteorit
A NASA élesben tesztelhette azt a rendszert, ami képes kiszámítani, hol fog becsapódni egy aszteroida.
A NASA élesben tesztelhette azt a rendszert, ami képes kiszámítani, hol fog becsapódni egy aszteroida.
A NASA a „potenciálisan veszélyes” kategóriába sorolta az újonnan felfedezett aszteroidát, amely november elsején száguld el a Föld mellett – szerencsére biztonságos távolságban.
A kutatók nemesgázokat és nitrogént találtak a Ryugu aszteroidából származó mintában.
Miután a NASA belevezetett egy űrszondát a Dimorphos nevű aszteroidába, egy csóva képződött mögötte. Most pedig egy újabb jelent meg.
A NASA hivatalos közleményben erősítette meg, hogy sikerrel végződött a DART-misszió: szondájuk megváltoztatta a Dimorphos nevű égitest pályáját.
Az amerikai Rochesteri Egyetem kutatói szerint nem 15, hanem 25 kilométer átmérőjű volt az az aszteroida, amely 250–280 kilométeres krátert hozott létre.
Ritkán örülnek az emberek annak, hogy ha lezuhan és megsemmisül egy űrszonda, a NASA DART-missziója azonban kivételt képez.
A témában kiadott képek is elég látványosak, de a videó, amit az ATLAS-rendszer segítségével rögzítettek, sokkal beszédesebb. A NASA szerint új korszakba lépett az emberiség.
Magyar idő szerint kedd éjjel egy óra után megvalósult az emberiség régi vágya: az amerikai űrhivatal szándékosan belevezetett egy űrszondát egy aszteroidába, hogy kiderüljön, képes-e megváltoztatni egy Földre veszélyes űrbéli objektum pályáját. A DART-missziós ütközésről képeket is közzétettek.
Egy történelmi küldetés utolsó órái kezdődtek el: a NASA egy űrszondája szándékosan összeütközik egy aszteroidával, hogy kiderüljön, el lehet-e így téríteni veszélyesnek vélt űrsziklákat.
Nakamura Tomoki, a Tohoku Egyetem vezető kutatója szerint megtalálhatták a hiányzó láncszemet, ami közvetlenül kapcsolódhat az óceánok vagy a szerves anyagok földi megjelenéséhez.
A QC7 nevű aszeroida 9,1 km/másodperces sebességgel robog majd el a Föld mellett.
A NASA bolygóvédelmi tesztjének egyik igen fontos mozzanatára lehet számítani néhány hét múlva.
A tudósok a japán űrügynökség űrszondája, a Hajabusza-2 által a Földre hozott mintákat elemezték.
Az elkövetkező napokban több űrszikla is a Föld közelébe merészkedik, de olyan nagyon közel azért egyik sem jön.
A Földre potenciálisan veszélyt jelentő aszteroidákból több is van, ezeket pedig célszerű hamar elcsípni. Kína egy óriási radarrendszerrel kívánja meglelni őket.
Annyira meglepte a Bennu aszteroida a tudósokat a mintavétel után, hogy vissza akartak térni, hogy közelebbről is megvizsgálják.
A 2022 NF aszteroida 83 900 kilométerre kerüli el a Földet, ami igen közeli elhaladásnak számít.