Még egy rést ütött az Energiaklub a paksi páncélon
Másodfokon is pert nyert az Energiaklub a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.-vel (MNV) szemben. Az ítélet jogerős: nyilvánosságra kell hozni a Paks II Zrt. felvásárlásáról szóló szerződést.
Másodfokon is pert nyert az Energiaklub a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.-vel (MNV) szemben. Az ítélet jogerős: nyilvánosságra kell hozni a Paks II Zrt. felvásárlásáról szóló szerződést.
Egy közel egymilliárd dolláros beruházás keretében épül Oroszország legnagyobb adatközpontja, és könnyen elképzelhető, hogy a Facebook vagy a Google is foglal majd itt tárhelyet.
Az Energiaklub és a Greenpeace közleményt adott ki a tegnap kiszivárgott kormányzati elképzelésről, mely szerint a Paksi Atomerőmű évente a nukleáris alapba fizetett pénzére igényt tartana a költségvetés – annak ellenére, hogy az így gyűlő összeget a jogszabályok és az EU-s irányelvek is a '30-as években leállítandó atomerőmű leszerelésére irányozzák elő. A közleményt eredeti formájában közöljük.
Alaposan leizzadt a Paks II. projektet védő magyar delegáció egy németországi közmeghallgatáson. Az atomerőmű-építés egyik legvehemensebb ellenzője, Oda Becker szerint elképesztő és felelőtlen, ahogy a magyar kormány hozzááll több biztonsági kérdéshez, például hogy azzal negligálják azt, hogy terrortámadás érheti az atomerőművet, hogy ilyenre nem volt még példa. A nukleáris téma szakértője szerint a magyar kormánybiztos pökhendi és kioktató volt a kérdezőkkel szemben, sokszor érdemi válasz helyett másra terelte a szót, máskor meg összevissza beszélt a magyar fél, de van ennél nagyobb baj is. Interjú Oda Beckerrel.
Jól lehet, még több mint 40 évnyi folyamatos mentőmunkára van szükség a fukusimai atormerőmű-katasztrófa felszámolásához, és bár nem tudni, hogy az utóbbi években kiderült kockázatok valóában mekkorák is a japán atomerőművek esetében, de az atomlobbi elérte, hogy több mint négyévnyi leállás után sok-sok japán atomreaktort újraindítsanak. Tokió azt állítja, minden rendben lesz.
A terveknek megfelelően végleg lekapcsolták a hálózatról vasárnapra virradó éjjel Németország legrégebbi működő atomreaktorát.
Miközben a fejlesztési miniszter hétfőn egy újabb paksi dossziét tolt be a parlamentbe – most éppen a következő évtizedek nukleáris hulladékkezelésével a fókuszban – a németek és osztrákok után Dániára is kiszámolták, hogy az atomerőművi olcsó áram közgazdaságilag már ma is inkább csak rémálom.
A török parlament megszavazta azt a törvényt, amelynek értelmében megépülhet az ország második atomerőműve japán és francia vállalatok közreműködésével - jelentette csütörtökön honlapján a GDF-Suez francia energiavállalat.
Egy a tábor, egy az ész. A pánik teljesen indokolt. Pont ugyanúgy értenek mindenhez, mint a tévézéshez.
Bár az Európai Bizottság pénteken utalt arra, hogy részlegesen feloldják a paksi atomerőmű-bővítés szerződéseinek titkosítását, a Miniszterelnökség szerint ez csak az EB döntésére vonatkozik, a szerződések továbbra sem kerülhetnek nyilvánosságra.
A Financial Times és forrásainak csütörtöki híradása teljesen hamis és félrevezető a paksi bővítéssel kapcsolatban. Az ügyben folyó tárgyalások részletei minősített adatnak számítanak, így azokról nem adhatnak tájékoztatást – lényegében erről szólt Kovács Zoltán kormányszóvivő alig néhány perces reagálása péntek reggel a Financial Times csütörtök esti cikkével kapcsolatban. A sajtótájékoztatón nem tehettek fel kérdéseket az újságírók.