Fél évet csúszik a Ryanair újítása, egyelőre nincs változás a beszállásnál
Novembertől már csak a légitársaság alkalmazásával lehet majd becsekkolni a járatokra.
Novembertől már csak a légitársaság alkalmazásával lehet majd becsekkolni a járatokra.
A 26 éves Wicliff Yves Fleurizard az amerikai Delta Air Lines egyik járatára várakozó utasok beszállókártyáját fotózta le, hogy a QR-kóddal feljusson a repülőgépre. Végül több próbálkozás után sikerült neki.
Letartóztattak egy férfit vasárnap a texasi Salt Lake Cityben, miután kiderült, hogy úgy szállt fel a Delta Air Lines egyik járatára, hogy nem volt oda érvényes jegye.
Hétfőtől a papír helyett mobilos beszállókártyát ad Dubajból induló legtöbb utasának az Egyesült Arab Emírségek légitársasága.
Kedd éjjel karbantartás lesz.
A NASA ezúttal az Artemis-misszió keretében buzdítja arra az űrkutatás szerelmeseit, hogy jelentkezzenek „utasnak” a Holdig.
A fapados társaság szerint az oldal megkerüli a hivatalos ellenőrzési protokollt, miközben uniós rendelet szabályozza, hogy beszállókártyát csakis a meghatalmazott cég adhat ki.
Majdnem 11 millió ember küldte el a nevét a NASA-nak, hogy egy chipre kiírva juttassa el azt a Perseverance fedélzetén a Marsra.
Tony Abbott március 21-én utazott Sydney-ből Tokióba, az úthoz kapott beszállókártyáját pedig lefotózta és kitette az Instagramra. Azóta kiderült: nem kellett volna.
A NASA a napokban indított el egy új programot, amire bárki jelentkezhet, aki szeretné, hogy a nevét elvigyék a Marsra.
A Wander kiberbiztonsági cég szakemberei több európai légitársaságról derítették ki, hogy az általuk használt e-jegyrendszer egy komoly hibát rejt magában.
A világ néhány repülőterén már most is működik az utasok ellenőrzését és becsekkolást segítő biometrikus azonosítás, amellyel a British Airways is előszeretettel kísérletezik.
Sikerrel tesztelték Los Angeles nemzetközi repülőterén az automata boardingot. Nincs szükség útlevélre, beszállókártyára, az utasokat saját arcuk azonosítja.
A holland királyi légitársaság utasai ezentúl a WhatsApp alkalmazáson keresztül is kérhetik jegyeiket és beszállókártyáikat, sőt 10 nyelven, 0-24 órában tehetik fel repüléssel kapcsolatos kérdéseiket a légitársaság munkatársainak.
Az elmúlt időszakban leginkább csak a Delta Air Lines botrányairól lehetett hallani, a cég azonban május óta tesztelt egy olyan fejlesztést, aminél egyszerűbb beszállási módot nem tudunk elképzelni.
A KLM Holland Királyi Légitársaság utasai mostantól repülőjegyükhöz vagy beszállókártyájukhoz Twitteren és WeChaten keresztül is hozzájuthatnak. A két platformon át a társaság a hét minden napján, napi 24 órában nyújt segítséget.
Előremenekülnek a légitársaságok, megelőznék, hogy meg tudjon jelenni mellettük egy Uberhez vagy Teslához hasonlítható kellemetlen versenytárs. Kénytelenek kényeztetni minket, megnéztük, hogyan.
Sokan szeretnek a beszállókártyájukról posztolt képpel dicsekedni a közösségi oldalakon, hogy épp utaznak valahová, pedig az effajta óvatlanság sokba kerülhet.
Az utasoktól fizetéskor azért kérik el a beszállókártyát, hogy tudják, melyikük tart az Európai Unió területén kívülre, ebben az esetben ugyanis nem kell megfizetni a 20 százalékos áfát a vásárlás után. A brit repülőtereken az utasokat valójában semmi sem kötelezi arra, hogy vásárláskor bemutassák beszállókártyájukat, kivéve ha alkoholt vagy cigarettát vásárolnak a duty free üzletekben.
Közel 70 ezer forintnyi összeg kifizetésére kötelezett a Ryanair egy brit nőt azért, mert nem nyomtatta ki beszállókártyáit előre. Az eset a többi utas körében is komoly felháborodást keltett: az asszonynak már 380 ezer követője van a Facebookon.