Mi történne, ha eltűnnének a Google-ből a hírek? Kipróbálták, íme az eredmények
A Google egy kísérlete után állítja: nincs érdemi hatásuk a híreknek a cég hirdetési üzletágára.
A Google egy kísérlete után állítja: nincs érdemi hatásuk a híreknek a cég hirdetési üzletágára.
Az előfizetések inflációkövető díjkorrekciói erősen megdobták a bevételeket. A korábban jelzetthez képest magasabb, éves szinten 140 milliárd forintos profitot vár a távközlési vállalat.
Philadelphiában május volt a legerősebb hónap a szállodai bevételek tekintetében a világjárvány kezdete óta, nagyrészt a városban tartott Taylor Swift-koncertek miatt beáramló vendégeknek köszönhetően – írták a Federal Reserve tisztviselői a júliusi bézs könyvben.
Nem áll túl fényesen pénzügyileg a Twitter, a hirdetési bevételek hatalmasat csökkentek néhány hónap leforgása alatt.
Az EU 2021-2027-re vonatkozó költségvetéséről és a Covid miatt összeállított 750 milliárd eurós helyreállítási csomagról szóló, 2020-as megállapodással az Európai Parlament, a Bizottság és a Tanács egyezségre jutott az új uniós bevételekről. Ilyen lenne például a műanyagokra kivetett adó és egy új digitális díj, amelyet a techóriások fizetnének. Most azonban úgy tűnik, hogy még több pénzre lesz szüksége az EU-nak.
Lehet, hogy hamarosan már közvetlenül szerezhetnek bevételt a videóikból a tiktokos tartalomgyártók, miután információk szerint azon dolgozik a platform, hogy lehetővé tegye egyes felvételek fizetőkapu mögé helyezését. Ami persze nézői oldalon azt jelenti: fizetni kell majd, hogy bizonyos videókat láthassunk.
A KPMG kutatása szerint ötéves növekedést tört derékba a járvány, leginkább a közvetítések és a jegyeladások hiányát érezték meg a klubok.
A Publicus kutatásában megkérdezett többsége szerint ősszel jöhet a koronavírus-járvány második hulláma.
Már második a legsikeresebb Star Wars-filmek listáján a legújabb film, négy hete tanyázik az amerikai box office listák első helyén.
Az összeget a szervezők nem erősítették és nem is cáfolták meg. A globális zeneipar egyre inkább lemegy kutyába, ma már attól sem ria(d)nnak vissza az előadók, hogy termékek nevét pénzért belevegyék a dalaik szövegébe.
Ilyesmi húsz év óta nem fordult elő Kuvaitban: a kormány elrendelte az üzemanyagárak emelését. És milyen mértékben! Egyes típusok 80 százalékkal drágulnak szeptember elsejétől.
Egyre aggasztóbb az Európai Unió költségvetésének helyzete. Nem elég, hogy a következő hétéves pénzügyi ciklusra kevesebb forrást szavaztak meg a tagállamok, a büdzsé bevételi oldala is reformra szorulna: végre szükség lenne tényleges uniós bevételekre, és le kellene szakadni az egyre masszívabbá váló közvetett tagállami bevételekről. Menjen a tej áfájából bizonyos százalék Brüsszelbe? Legyen uniós kerozinadó? Vagy a pénzügyi cégekre vessenek ki valamilyen sarcot? Az ötletelést már most el kell kezdeni, ha 2020 után életbe akarják léptetni az új rendelkezéseket.