Az iráni külügyminiszter végül csak elismerte, hogy súlyosan megrongálta az amerikai bombázás a fordói nukleáris létesítményt
De egyelőre még az irániak és az amerikaiak sem mérték fel a következményeket.
De egyelőre még az irániak és az amerikaiak sem mérték fel a következményeket.
A Fehér Ház nem tagadta a hírszerzői jelentés létét, ugyanakkor kétségbe vonta, hogy az irániak képesek lennének felmérni a károk valós méretét, és kitartott amellett, hogy az ország nukleáris programjának az amerikai támadás véget vetett.
De szerinte most erről nincs szó, az irániak a túlélésre koncentrálnak, nem az atomprogramra.
Míg Donald Trump totálisan megsemmisült iráni atomlétesítményről beszélt, addig egy hírszerzési jelentés szerint csak hónapokkal vetette vissza Teherán nukleáris programját a hétvégi légicsapás.
Orbán Viktorhoz hasonlóan Nagy Márton is három következtetést vont le Irán lebombázása után – igaz, nem egészen ugyanazokat, mint a miniszterelnök.
Miközben a B-2 Spirit lopakodó bombázók Irán felé tartottak, több olyan repülőgép is feltűnt a Flightradar24-en, ami arra utalt, támadásra készül az Egyesült Államok. Épp csak elterelés volt az egész.
Majka szerint Donald Trump ahelyett, hogy ígéretének megfelelően véget vetne a háborúknak, csak eszkalálni tudja azokat.
Egyelőre nem világos, hogy a bombázások következtében szabadulhatott-e ki radioaktív anyag.
Irán jelenlegi egyetlen működő atomerőművét, a buseri atomerőművet még az oroszok építették. Moszkva szerint nem lenne jó ötlet megtámadni a létesítményt.
Az izraeli hadsereg szerint több mint 100 drón indult meg Iránból az ország felé.
Ali Hamenei ajatollah közleményében arról beszélt, hogy Izrael lakóövezeteket bombázott, és súlyos büntetésre számíthat.
Marco Rubio külügyminiszter szerint Izrael egyoldalúan lépett fel Iránnal szemben. Donald Trump már csütörtökön arról beszélt a Fehér Házban, hogy „meglehetősen közel” van egy izraeli támadás, amely megakaszthatja az USA és Irán közti nukleáris tárgyalásokat.
A szanaai repülőtéren több gép is kiégett, de lebombáztak egy cementgyárat is az izraeli erők.
A szerdán megkötött tűzszünet láthatóan egy hetet sem bírt ki.
Lopakodó nehézbombázókkal mért csapást az amerikai légierő.
Ismerje meg 12 képben a libanoni-izraeli konfliktust földközelből. Földes András Bejrúttól az izraeli határig fotózta végig a háborút.
Földes András a helyszínen vette videóra a brutális támadást. Először drónok jöttek, aztán rakéták, majd bombázók. Ez volt a sűrűn lakott város eddigi leghevesebb ostroma.
A Hezbollah több katonai vezetőjét is likvidálta Izrael az utóbbi hetekben, Haszan Naszrallahnak ezért tudnia kellett volna, hogy rá is vadásznak. Mégis az egyetlen, központi főhadiszálláson tartózkodott a pénteki izraeli légicsapás idején – kérdés, hogy miért. A Der Spiegel elemzése szakemberek nyilatkozataiból és névtelen forrásoktól szerzett információkból próbálta feltárni, mi történhetett pontosan.