Kiadta a figyelmeztetést az FBI: milliókat érint egy veszélyes művelet
Hiába csaptak már le rá többször is, újra és újra felbukkan egy androidos kártevő, ami van, hogy már előre ott van az eszközön, amikor kiveszi a csomagból.
Hiába csaptak már le rá többször is, újra és újra felbukkan egy androidos kártevő, ami van, hogy már előre ott van az eszközön, amikor kiveszi a csomagból.
Veszélyben vannak az Asus routerei, miután egy új, AyySSHush nevű botnet megjelent, és célba vette őket – kisebb számban, de a Cisco, a D-Link és a Linksys termékei is érintettek.
A vád szerint 46 millió dollárt keresett négy személy azzal, hogy routereket tört fel, majd egy botnet-hálózatot hozott létre, amit rosszindulatú felek számára értékesített.
24, a BadBox nevű androidos botnet-kártevőhöz köthető kártékony alkalmazást töröltek a Play Áruházból; a problémás kártevőt összesen félmillió eszközön sikerült leállítani.
A Nokia biztonsági kutatói fedeztek fel egy veszélyes kártevőt, ami az adatok alapján rengeteg magyarországi eszközt is megfertőzött.
A kiberbiztonsági szakemberek szerint hosszú távú fenyegetést jelent a Vo1d nevet viselő kártevő, mely ezúttal az okostévéket vette célba.
Új kártevőcsaládot fedeztek fel az NSFOCUS kiberbiztonsági kutatói: a Gorilla egy másik botnet, a Mirai forráskódjából csent el ezt-azt, és rendkívül aktív.
Egy botnet gyakorlatilag ledobta az atomot sokszázezer, általa megfertőzött hálózati berendezésre. Az érintett routerek között irodai és otthoni felhasználásra szánt útválasztók is vannak, és rengeteg a kérdőjel.
Amerikában és Európában is akcióba lendültek a bűnüldöző szervek, hogy a web egyes részeit megbénító botnet-hálózatokat számoljanak fel. A műveletek sikeresek voltak, letartóztatásokra és szerverek lefoglalására is sor került.
Már egy éve elérhető egy javítás a TP-Link wifi routerének sebezhetőségéhez, sokan azonban még mindig nem frissítettek a wifi-hálózatot biztosító eszközóket. Pedig súlyos problémáról van szó.
Érdekes elmélet kapott szárnyra az elmúlt napokban, miszerint kiberbűnözők botnetet hoztak létre 3 millió okosfogkeféből, hogy ezek egyenként minimális, de összekapcsolva már jelentős kapacitását kihasználva indítsanak kibertámadást egy vállalat ellen.
Hatalmas károkat okozó botnet-hálózatot számolt fel egy nemzetközi akció során az FBI, az érintett gépeket is sikerrel ártalmatlanították.
Előre telepített kártevőket tartalmazhatnak egyes kínai set-top-boxok, amelyek egy nagyobb botnet-hálózathoz csatlakoznak, de a felhasználó adatait is ellophatják, és a csatlakoztatott hálózathoz is hozzáférhetnek.
Több száz banki alkalmazásra van „betanítva” a legújabb, Nexus nevű androidos kártevő, ami képes ellopni a banki adatainkat, még akár a kétfaktoros hitelesítő kódokat is meg tudja szerezni.
A Glupteba nevű botnetet oroszországiak üzemeltették a Google szerint. Beperelték őket.
Az elmúlt években rengeteg zsarolóvírusos támadást indítottak a kiberbűnözők az Emotet segítségével, 2020-ban a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos teendőkre hivatkozó levelekkel a magyar egészségügyi intézmények infrastruktúráit is támadás alá vették vele. Egy nemzetközi rajtaütés során most sikerült lekapcsolni a rendszert.
HEH botnet néven új zombivírust azonosítottak kiberkutatók. A kártevő nem adatok vagy jogosultságok megszerzésére pályázik, egyetlen célja a károkozás.
2012-ben figyeltek fel először a Necrus névre keresztelt botnetre a kiberbiztonsági szakemberek. Mostanra sikerült eljutniuk odáig, hogy semlegesítsék.
Az ESET szerint a Stantinko botnet most a YouTube-ot használja, hogy az áldozatok gépét megfertőzze. A videomegosztó már leállította a problémás csatornákat, de a kutatók szerint így sem árt óvatosnak lenni.