Lecsapott a TV2-re a Médiatanács
A Médiatanács 250 ezer forintra bírságolta meg a TV2-t a Mokka egyik januári adása miatt, mert megsértették a burkolt reklám tilalmát.
A Médiatanács 250 ezer forintra bírságolta meg a TV2-t a Mokka egyik januári adása miatt, mert megsértették a burkolt reklám tilalmát.
Hat mérkőzésre szóló eltiltást és 25 ezer dolláros bírságot kapott Vanderlei Luxemburgo, a Gremio labdarúgócsapatának vezetőedzője, mert részt vett a chilei Huachipato elleni Libertadores Kupa-mérkőzés utáni tömegverekedés kirobbantásában.
Egyenként ötvenezer forintos bírságot szabott ki négy televíziós csatornára a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa, mert a tévék az internetes műsorújságaikban nem közölték a műsorok korhatár-besorolását.
Évi 3-4 eljárás indult a Gazdasági Versenyhivatalnál (GVH) közbeszerzési kartellek miatt, tavaly pedig már csak kettő eset miatt vizsgálódtak – közölte a szervezet szóvivője a hvg.hu-val. Marosi Zoltán versenyjogi szakértő szerint a feltárt közbeszerzési kartellek számának csökkenésében szerepe lehet annak, hogy a versenyjog és a büntetőjog ütközik egymással. Az előbbi mentesíti a bűnbánó céget a szankciók alól, az utóbbi most még csak korlátozott és bizonytalan kereteken alapuló védelmet ad. A megoldás sürgető lenne, hiszen a kartellek évi 100-150 milliárd forintjába kerülnek az adófizetőknek. Ráadásul a kormány dinnyekartell alóli felmentése kivett egy területet a GVH vizsgálódásai alól.
Összesen 300 ezer rubeles, vagyis átszámítva körülbelül 2,2 millió forint büntetést szabott ki csütörtökön egy moszkvai bíróság a Golosz nevű orosz jogvédő szervezetre, mivel az szerinte megsértette a törvényt azzal, hogy nem vetette magát nyilvántartásba külföldi ügynökként.
Az ombudsman állást foglalt két olyan autósokat érintő gyakori panaszügyben, amelyek a járműnyilvántartás és a tényleges tulajdonosi lakcím külön kezeléséből adódnak.
A sok baleset miatt még szigorúbb büntetést, még magasabb bírságokat javasol Sanghaj és Peking rendőrsége.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) megállapította, hogy a MTM-SBS Televízió Zrt. (MTM-SBS) 2012. január 16. és február 17. között megjelent ún. MegaPlusz miniprogramjában sugárzott reklámjaival a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytatott, ezért 5 millió forint bírság megfizetésére kötelezte a vállalkozást.
Dupla büntetést szabtak ki egy autósra tilosban parkolásért. Az esetet kivizsgáló ombudsman szerint az egyik bírságot a közterület-felügyeletnek vissza kell fizetnie.
A romániai Országos Audiovizuális Tanács (CNA) büntetése nyomán az Antena 3 hírtelevíziónak háromszor kell főműsoridőben tájékoztatnia nézőit arról, hogy a székelyzászló-ügyről szóló adásában nem tartotta be a jóhiszemű, kiegyensúlyozott tájékoztatásra vonatkozó törvényi előírásokat, és egyik meghívottja gyalázkodó hangnemet használt.
Összesen nyolcmillió forint bírságot szabott ki a CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt.-re a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF), amiből ötmilliót prudenciális, hárommilliót fogyasztóvédelmi mulasztások indokoltak.
Harminc millió forintra bírságolta a Vodafone Magyarország Zrt.-t a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) megtévesztő mobilinternet reklámok miatt - közölte a GVH szerdán.
Összesen ötmillió forint bírságot szabott az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat a nemdohányzók védelmében indított kéthetes akciójában, amely a napokban ért véget.
Az Aldi Magyarország Élelmiszer Bt. (Aldi) fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytatott – állapította meg a Gazdasági Versenyhivatal (GVH). A Világgazdaság írása szerint a GVH 25 millió forintos bírságot szabott ki.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a Tesco-Global Áruházak Zrt. (Tesco) akciós kampányának vizsgálata során megállapította, hogy a meghirdetett akciója során megtévesztő tájékoztatásokat tett közzé a termékek elérésére és a kedvezmények mértékére vonatkozóan. A jogsértés elkövetéséért a vállalkozásra 20 millió forint bírságot szabott ki a GVH.
Lopás, rongálás, rendzavarás, közlekedési kihágás és egyéb szabálysértés miatt tavaly csaknem 18 ezer embernek kellett büntetésként közérdekű munkát végeznie. Közülük több mint hatezren le is tudták a rájuk kirótt büntetést, összesen 171 308 órát dolgozva – tudta meg a Világgazdaság a Nemzeti Munkaügyi Hivataltól (NMH).
Közel 390 ezer olyan cég van Magyarországon, amely legalább 3 éve működik és ezeknek csupán 48 százalékát nem érintette soha semmilyen negatív esemény (például NAV eljárás, bírság, bírósági határozat). Amennyiben a fiatalabb cégeket is belevesszük az elemzésbe, akkor azt látjuk, hogy csupán 53 százalékuk negatív esemény „szűz”, azaz gyakorlatilag minden második cégnek volt már valamilyen bírsága, végrehajtása. Az adóhatósági végrehajtás a leggyakoribb negatív eljárás.
Közel 390 ezer olyan cég van Magyarországon, amely legalább három éve működik és ezeknek csupán 48 százalékát nem érintette soha semmilyen negatív esemény, például NAV-eljárás, bírság, bírósági határozat. Ha a fiatalabb cégeket is belevesszük az elemzésbe, akkor azt látjuk, hogy csupán 53 százalékuk „szűz” e negatív eseményeket tekintve, azaz minden második cégnek volt már valamilyen bírsága, végrehajtása – áll a Bisnode csoport elemzésében.
Vállalkozások százezrei szembesülnek az idén először az adózási rendszer egyik legnagyobb kihívásának számító tételes belföldi összesítő nyilatkozattal, amelyet február 20-ig kell teljesíteniük, elsőként a havi bevallóknak. Az érintett vállalkozások azonban valószínűleg még nem is sejtik, hogy az eddiginél jóval részletesebb és bonyolultabb adatszolgáltatási kötelezettség számos buktatót rejt magában. Márpedig a tét óriási: az adóhatóság akár félmillió forintos mulasztási bírságot is kiszabhat a bevallás hibás kitöltése miatt.
A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) 2012 negyedik negyedévében 132 esetben szabott ki fogyasztóvédelmi bírságot a pénzügyi szervezetekkel szemben, összesen 34,150 millió forint összegben - derül ki a PSZÁF fogyasztóvédelmi célú hatósági tevékenységéről készült összefoglalóból.