Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Összesen 300 ezer rubeles, vagyis átszámítva körülbelül 2,2 millió forint büntetést szabott ki csütörtökön egy moszkvai bíróság a Golosz nevű orosz jogvédő szervezetre, mivel az szerinte megsértette a törvényt azzal, hogy nem vetette magát nyilvántartásba külföldi ügynökként.
A tavaly novemberben hatályba lépett úgynevezett külföldi ügynöktörvény szerint a politikai tevékenységet folytató és külföldi támogatásból működő nem kormányzati szervezeteknek az igazságügyi minisztériumban külföldi ügynökként kell regisztráltatni magukat.
A Golosznál már a törvény életbe lépésekor jelezték, hogy ezt nem teszik meg, mert szerintük nem vonatkozik rájuk a jogszabály. A szervezet számos visszaélést tárt fel az Oroszországban 2011 decemberében tartott parlamenti és 2012 márciusában tartott elnökválasztásokon, amelyeken Vlagyimir Putyin győzött.
Ljudmila Alekszejeva, a moszkvai Helsinki Csoport jogvédő szervezet vezetője is kifejtette nemrég, hogy szerinte a választások megfigyelése nem politikai tevékenység, hanem polgári jog.
Grigorij Melkonyjanc, a Golosz egyik vezetője korábban azt mondta, hogy az ügynöktörvény hatályba lépése óta nem kaptak külföldi támogatást. "Az igazságügyi tárca feljelentésében 2008-ban beérkezett pénzekről van szó, a törvénynek azonban nincs visszamenőleges hatálya" - érvelt az orosz jogvédő.
Oroszországban eddig egyetlen nem kormányzati szervezet sem vetette magát nyilvántartásba külföldi ügynökként.
A Golosz ellen elsőként kezdeményezett közigazgatási eljárást április elején az orosz igazságügyi minisztérium azután, hogy a főügyészség a tárca és az adóhatóság bevonásával az Oroszországban működő nem kormányzati szervezetek tömeges ellenőrzésébe kezdett. Március végétől a hatóságok emberei tekintélyes nemzetközi jogvédő, valamint kulturális tevékenységet folytató szervezeteket is felkerestek.
A Golosz súlyos pénzbüntetését Vlagyimir Putyin élő televíziós műsora, a lakossági kérdések megválaszolása idején szabta ki a közigazgatási bíróság.
Az orosz államfő már 2011 decemberében egy hasonló beszélgetős műsorban kijelentette, hogy az ellenzéki megmozdulásokat és szervezeteket külföldről pénzelik.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.