Napi Gazdaság: 350 millióból népszerűsítik a Szép kártyát
A Szép (Széchenyi pihenő) kártyát 350 millió forintos bevezető kampánnyal kívánja népszerűsíteni a gazdasági tárca - írja Napi Gazdaság csütörtöki száma.
A Szép (Széchenyi pihenő) kártyát 350 millió forintos bevezető kampánnyal kívánja népszerűsíteni a gazdasági tárca - írja Napi Gazdaság csütörtöki száma.
A kormány honlapjára időről időre felkerülnek az egyes miniszterek és államtitkárok illetményét tartalmazó dokumentumok, az mfor.hu pedig ezeket összesítve megvizsgálta, mennyiért végzik a munkájuk a honatyák.
Januártól az állam a kezébe veszi az étkezési jegyek kibocsátását. Jelenleg sem a mostani kibocsátók, sem a munkáltatók, sem az elfogadóhelyek nem tudják, hogyan is fog működni a rendszer. Egy biztosnak látszik: a cafeteriapiacot átformálja majd.
A tárgyalás a fő cél, nem a randalírozás - hangsúlyozta Varga László, a Szakszervezetek Együttműködési Fórumának (SZEF) elnöke pénteken Kaposváron a négy megyéből - Baranya, Tolna, Somogy és Zala - érkezett több mint száz szakszervezeti tisztségviselő, közszolgálati munkahelyek képviselői részvételével tartott rendezvény előtt az MTI-nek.
Egyes kormányzati elképzelések szerint megmaradna a papír alapú meleg étkezési utalvány, írja a Világgaazdaság, hozzátéve: még nem világos, hogyan nézne ki az új rendszer.
A cafeteria-rendszer újragondolásáról kiszivárgott kormányzati előterjesztés, ha megvalósul, pozitívan hat majd a hazai gazdaság teljesítményére – állítja az Optisoft Számítástechnikai, Pénztárszolgáltató, Könyvelő és Oktató Nyrt. közleményében.
Egyelőre semmi sem biztos a változó cafeteria-rendszerrel és a SZÉP-kártyával kapcsolatban, a tervezett új adótörvények és rendeletmódosítások miatt nehéz felkészülni a változásokra – derült ki egy tegnapi budapesti szakmai konferencián. AZ OTP és az MKB már elkezdte a háttér-infrastruktúra kialakítását, de csatlakozhat hozzájuk a K&H is.
Elsősorban a kibocsátó bankok nyerhetnek a kiszivárogtatott új cafeteriarendszerrel. Az, hogy elektronikus kártyával működne a rendszer, ez hihetetlen mennyiségű kártya legyártását és kibocsátását jelenti, nem beszélve a kártyaleolvasó gépekről. Ha ezt jövőre akarják bevezetni, aggasztóan rövid a hátralévő idő - mondta Pataki Péter, az MSZOSZ elnöke a Klubrádióban annak kapcsán, hogy a kormányzati tervek szerint megszűnik a cafeteria mostani formája.
Jövőre kikerül a béren kívüli juttatások rendszeréből a hidegétel-utalvány, vagy havi öt–nyolcezer forintra csökkentve egyetlen állami cégtől megrendelhető utalvány váltja fel - írja a Népszabadság a birtokába került tervezetre hivatkozva.
A magyarországi kis- és közepes vállalkozások (kkv) 61 százaléka építi be bérezési rendszerébe a cafetériát a következő egy évben; a legnépszerűbb béren kívüli juttatás az étkezési hozzájárulás és a közlekedési költségtérítés - derül ki a K and H Csoport legfrissebb felméréséből.
Milyen juttatásokkal honorálhatja nyugdíjas munkavállalóját a cég? A jövedelemhatár és a cafeteria kiegészítheti egymást?
Mit tehet a munkavállaló, ha béremelést szeretne, de tőle vár ötleteket a cég?
A személyi jövedelemadóról szóló törvény évi 300 ezer forint munkáltatói támogatás juttatását korszerű technika felhasználásával teszi lehetővé - a bérnél jóval kedvezőbb adózás mellett. Összehasonlítottuk a számokat.
A béren kívüli juttatások listája évről-évre bővül, de az egyes elemeknél több szempontot is figyelembe kell venni, amikor a munkaadók a kínálatról döntenek.
A munkavállalók már a sporesemények látogatását is támogathatják béren kívüli juttatás formájában, de ennek gyakorlata még nem mindenki számára egyértelmű.
A melegétel-utalványt utólag, visszamenőleg is kiadhatja a munkáltató a dolgozóknak akár egész évre. Mik a feltételek, mekkora összegben?
Mi a különbség az ételutalvány és az internet-előfizetés között, ha arról van szó, hogy jár-e táppénzen lévő munkavállalónak vagy sem? Olvasónk kérdésére az Adózóna cafeteria-szakértője, a Sodexo válaszol.
Tavaly a megelőző évinél 10 százalékkal több cégnél, gyakorlatilag minden vállalatnál volt 3 és 5 százalék körüli bérfejlesztés, és a béren kívüli juttatást adó munkáltatók száma is nőtt - derül ki a DGS Global tanácsadó cég és az Ernst and Young közös felméréséből.
Még a kilencvenes években történt, egészen pontosan 1996-ban. Ebben az évben ugyanis a MOL Nyrt. elsőként dolgozta ki és vezette be a cafeteria-rendszert Magyarországon. Azóta cégek ezrei alkalmazzák motivációs eszközként, többszázezer dolgozó pedig számít is rá minden hónapban.
Május 3-án 10-14 óráig a Nemzeti Erőforrás Minisztériuma előtt demonstrálnak.