#cafeteria

Újra betörték Orbánék orrát. Na és?

Megint jött egy saller a kormánynak az EU-tól, erőltette, de elbukta, igazságot szolgáltattak, felmosták vele a padlót. Most éppen a cafeteriaügyben, korábban a hiper- és a dohánymultikkal szemben, meg elbukott a pálinkaforradalom, hosszan sorolhatnánk. Hogy miért éri meg ez a sok pofon a kormánynak? Mert ha fizetni kell, az az adófizetőket terheli, a járulékos politikai és egyéb haszon viszont az övé.


A nap, amikor abszurditásba fulladt a jogállam

Egy nap, öt hír - amiről ma este beszélnek: Erdösi Lászlóné kigyúrt kopaszokkal meghekkelte az MSZP népszavazási kezdeményezését a vasárnapi boltzárról; az Európai Unió Bírósága elmeszelte a magyar cafeteriapiac állami kisajátítását; a kormányszóvivő faképnél hagyta az újságírókat, akik Habony Árpádról kérdezték; megismerhettük egy egyedülálló nő kálváriáját, aki pár nappal a tilalom bevezetése előtt jutott a mesterséges megtermékenyítéshez szükséges külföldi donorspermához; és kiderült, hogy mostanában jobb óvatosan közeledni a Mars csokijaihoz, amelyeket 55 országban hívtak vissza.





Cafeteria 2016: idén sem lesz több a tavalyinál

Idén is a SZÉP-kártya a legnépszerűbb cafeteria elem, a vállalkozások által adott béren kívüli juttatások értéke csak éppen hogy nőni tudott. A nagyvállalatok jellemzően adnak cafeteriát, de a magyar cégvilág döntő többségét adó kis- és mikrovállalkozások csak alig-alig élnek ezzel.



Szép lassan kihal a cafeteria?

Nem sok jóra számíthatnak a dolgozók idén, tízből ugyanis csupán négy kkv tervezi béren kívüli juttatással támogatni munkavállalóit. A legnépszerűbb juttatási forma továbbra is az étkezési hozzájárulás, amelyet holtversenyben a munkába járás költségtérítése és a SZÉP Kártya követ. Cégméret szerint jelentős különbségek vannak, leginkább a középvállalkozások dolgozói kalkulálhatnak cafeteriával.


Egyelőre nem tudják kifizetni az egri kórházi dolgozók elmaradt pénzét

Több százmillió forint járna az egri kórház dolgozóinak az évek óta elmaradt cafetéria miatt. Öt alkalmazott perelt, a Kúria nekik adott igazat, és ez alapján a kórház összes, 1500 dolgozójának járna pénz az őket képviselő jogász szerint. Az intézmény főigazgatója elismeri, hogy jár a pénz, de azt mondta: állami segítség nélkül nem tudnak fizetni – hangzott el a csütörtöki RTL Híradóban.


Cafeteria-per: Az egri kórháznak nincs 300 milliója

Az egri Markhot Ferenc Kórház a Kúria január 14-ei döntése után megkezdte az egyeztetéseket a kórházi alkalmazottnak a bírósági határozat alapján járó, több mint 300 millió forint cafeteria-juttatás ügyének "egnyugtató rendezése érdekében".


Ingyen és adómentesen is kaphat jegyet a foci Eb-re, de sietni kell

A cafeteriakeretből is lehet finanszírozni a nyári foci Eb jegyeit, így a magyar csapat meccseit ingyenesen vagy kedvezményes áron is megtekintheti, akinek jófej munkaadója van. Sőt, az így juttatott belépő adómentességet is élvezhet. Rosszabb hír, hogy amennyiben Dzsudzsákék nem jutnak túl a csoportmeccseken, úgy további jegyeket már csak teljes áron vehetnek a magyar szurkolók. De ezekért is jó lesz sietni, hiszen már csak 5 napig lehet tikettet igényelni.


Egy csomó cégnél ugrik a cafeteria jövőre

Egyre kevesebben számíthatnak cafeteriára, ugyanis a hazai kkv-k közel kétharmada nem tervezi béren kívüli juttatással támogatni dolgozóit a következő egy évben. A legnépszerűbb juttatási forma továbbra is az étkezési hozzájárulás, amelyet a munkába járás költségtérítése és a SZÉP-kártya követ.



És akkor kétszer is felmosták a padlót a kormánnyal

Az egyik leggazdagabb emberünk lenyomta a NAV-ot, aztán az Európai Bíróságon is kapott egy sallert a kormány, még Simicska is megszólalt a héten. Matolcsyék is dolgoznak, újabb ingatlant vennének a hírhedt MNB-alapítványok, és a kormány jól megdobja az állami cégvezérek fizetését is. A hvg.hu heti gazdasági összefoglalója tippekkel.


Cafeteria: pofont kaptak, de az NGM-nek esze ágában sincs elismerni a vereséget

Az Európai Bíróság melletti főtanácsnok ma elmesztelte a SZÉP-kártya és az Erzsébet-utalvány programját, a nemzetgazdasági tárca szerint azonban a kormány az uniós joggal összhangban cselekedett a kibocsátási feltételek meghatározásánál. És előhozták, hogy ugyanolyan nemzetiségű a főtanácsnok, mint amilyen érdekeltségű cégek lábára lépett az Orbán-kormány.


Az Európai Bizottság legyűrte az Orbán-kormányt

Bukásra áll a SZÉP-kártyára és az Erzsébet-utalványra alapozott cafeteriarendszer ügye. A magyar kormány ellen kötelezettségszegési eljárást indító Európai Bizottságnak adott igazat az Európai Bíróság mellett működő főtanácsnok. A magyar kormány érveit a bíróság alapjaiban semmisítette meg, a főtanácsnoki vélemény szerint a magyar szabályozás szöges ellentétben áll az uniós irányelvekkel.





Drága a Sziget-jegy? Fizesse a munkahely!

A jófej munkaadó combos támogatást adhat a nyári tudatmódosításhoz is: a degeszre tömött SZÉP-kártya megfelelő alszámláiról szinte teljes egészében lehet finanszírozni a nyári fesztiváljegye(ke)t, de még az evés-ivást is a fesztiválon.