Már több kórházban tesztelik az orvosi mesterségesintelligencia-chatbotot
Kimondottan az orvoslásra kihegyezett nyelvi modellen dolgozik a Google, amellyel a mesterséges intelligencia már ezen a területen is az emberek segítségére lehet.
Kimondottan az orvoslásra kihegyezett nyelvi modellen dolgozik a Google, amellyel a mesterséges intelligencia már ezen a területen is az emberek segítségére lehet.
Bár sok országban már március óta kipróbálható, az Európai Unió területén még csak most tette elérhetővé a Bardot a Google – az eddigi legnagyobb bevezetési hullám részeként már hazánkból is kipróbálható a chatbot, ami a ChatGPT-vel és a Binggel kelhet versenyre.
Egy indiai e-kereskedelmi cég vezérigazgatója leépítette az ügyfélszolgálati részlegét: az emberek 90 százalékát kirúgta, a munka elvégzését pedig a mesterséges intelligenciára bízta. A cége rengeteget spórolt ezzel, de a kommentelők embertelennek tartják a döntését.
Már a hazai óriási hirdetési palátokon is megjelent elemként a ChatGPT, ami arra utal, hogy széles körben ismert fogalomról van szó. Azonban mint minden ilyenhez, az OpenAI chatbotjához is jó pár téves hiedelem kapcsolódik.
A Kaliforniai Egyetem oktatói és hallgatói egy nem mindennapi küzdőteret fejlesztettek, amit bárki kipróbálhat. Chatbotokat lehet ugyanarra a feladatra felkérni, majd eldönteni, melyik teljesített jobban.
Frissítette adatvédelmi szabályzatát a Google, és úgy tűnik, amivel csak lehet, meg fogja etetni a mesterséges intelligenciáját.
A fizetőkapus tartalmakat is szó nélkül a felhasználók elé tárta a ChatGPT új, a webre is rálátó funkciója, így az OpenAI átmenetileg eltávolította azt a mobilappból – a jelek szerint azonban nem véglegesen.
Első hallásra nagy újítás jött a ChatGPT mobilappba, ám gyorsan kiderül, hogy a fizetősen kínált funkció mögött az ingyenes Bing áll.
Szó szerint tanársegéd lesz egy CS50 nevű chatbot a Harvard Egyetemen, a programozás kurzusban fog segédkezni a hallgatóknak.
Nem ritka, hogy mesterségesintelligencia-alapú „segítőkkel”, chatbotokkal vesszük fel a kapcsolatot, mielőtt a hús-vér emberekhez kerülnénk a problémánkkal.
Számos újdonságot felvonultat az Opera böngésző új kiadása, ami a hagyományos változattól külön tölthető le, és a jövőben várhatóan majd teljesen felváltja a régi verziót. Az Opera One a mesterségesintelligencia-integráció mellett egy teljesen új felületet is hoz.
Azt hihetnénk, hogy ha egy vállalatnak van valamilyen különleges fejlesztése, akkor azt szeretné, ha azt az alkalmazottai minél többet használnák. Úgy tűnik, a mesterséges intelligencia kivétel: mindenesetre a Google komoly figyelmeztetéseket fogalmazott meg dolgozóinak a mesterséges intelligencia használatával kapcsolatban.
Beszéddel tehetünk fel kérdést a chatbotnak, ami a saját hangján válaszol – már ez is lehetséges a Microsoft Binggel, ami hamarosan a Cortana helyére lép a Windowsban is.
A Meta több termékében is megjelenhetnek hamarosan a mesterségesintelligencia-alapú eszközök, az egyik elképzelés szerint például parancsokkal lehetne módosítani egy olyan fotón, amit az Instagram Történetekben szeretnénk elhelyezni.
Természetesen az Instagram is szeretné meglovagolni a mesterséges intelligencia mostanság igencsak magasra csapó hullámait: a jelek szerint már fejlesztenek egy olyan funkciót, ami ezen fog alapulni, és akár az üzenetek írásában is segíthet.
Immáron hazánkból is elérhető a böngészős változatnál kényelmesebb használatot ígérő ChatGPT-mobilapp iPhone és iPad készülékekre. A chatbot üzent is a hvg.hu olvasóinak.
A mesterséges intelligencia, beleértve a manapság oly népszerű ChatGPT-t rengeteg tevékenységre képes, és olykor ember legyen a talpán, aki rájön, hogy valójában egy chatbot áll az eredmények mögött. Érdemes tehát bevetni tudását az állásinterjúkra készülődésnél is, gondolnánk, azonban egy tanulmány ezt másképpen véli.
A „mi lett volna, ha” kérdés általában értelmetlen, bár gondolatkísérletnek nem rossz. Óriási segítség lehet ehhez a mesterséges intelligencia, amit néhány tiktoker ki is használ.
Steven Schwartz egy 10 oldalas jogi dokumentumot nyújtott be védence nevében egy New York-i bíróságon. Kiderült, nem létező esetekre hivatkozott az anyagban, amit ráadásul a ChatGPT írt neki.
A mesterséges intelligencia, illetve a mögötte álló gépi algoritmusok tudása lenyűgöző. Olyan tevékenységekre képes, mintha csak hús-vér ember volna. Vannak, akik vissza is élnek ezzel, azonban elképzelhető, hogy alaptanul vádolnak meg valakit. Szerencsére, könnyen bizonyítható ilyenkor, hogy hamis a vád.