18 ezer km/órás szél fúj, és vasból vannak a felhők az egyik furcsa, megnyúlt alakú bolygón
A WASP-121b egy tőlünk 850 fényévre lévő csillag körül kering, a körülmények pedig abszolút pokoliak.
A WASP-121b egy tőlünk 850 fényévre lévő csillag körül kering, a körülmények pedig abszolút pokoliak.
A Pontus nevű galaxist nagyjából 8-10 milliárd évvel ezelőtt falhatta fel a galaxisunk.
Valahol a Nagy Kutya és az Oroszlán csillagkép között.
Galaxisok csoportja úgy terül el a Főnix csillagképben, mint valami száguldásra készülő űrhajó. A páratlan felvétel a Hubble érdeme.
Kevin M. Gill, a NASA egyik mérnöke a Cassini űrszonda 2001-ben rögzített felvételét dolgozta át úgy, hogy abból egy látványos timelapse videó legyen.
A szabálytalan törpegalaxisok összetétele miatt viszonylag alacsony arányú a csillagképződés, most azonban egy igen aktív eseménysort sikerült megfigyelniük a kutatóknak.
Tízszer annyi ilyen struktúra van a csillagászok szerint, mint azt bárki hitte. Az eredetük viszont továbbra is rejtély.
A csillagászoknak még 2018 elején sikerült megfigyelniük azt az objektumot, ami úgy villogott az égen, mint egy lámpa, amit fel- és lekapcsolnak.
A horvát meteoritfigyelő hálózat szerint a meteor olyan fényes volt, mint a Hold,és hétfőn nagyjából 18 óra magasságában volt látható.
A több mint 10 milliárd dollárból épített berendezés a második Lagrange-pont körül kering. Már teljes egészében üzemel, de néhány beállítás még hátra van.
Bolygóbölcsők sokaságát hozhatja létre az a fizikai folyamat, amit egy nemzetközi kutatócsoport fedezett fel Regály Zsolt, az ELKH Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont (CSFK) Konkoly Thege Miklós Csillagászati Intézetének tudományos főmunkatársa vezetésével. Az új bolygókeletkezési hipotézis magyarázatot adhat többek között arra, hogyan keletkeztek a Föld-szerű bolygók vagy a Jupiter méretű óriásbolygók.
A James Webb hétfőn megérkezett oda, ahonnan az elkövetkező időszak tudományos megfigyeléseit végzi.
A Jütu-2 kínai holdjáró rover kerekei sok fontos információt szolgáltattak arról, hogy milyen a talaj a Hold túloldalán.
A szakemberek szerint bár a Mimas nevű hold felszínét 22-32 kilométer vastag jég borítja, alatta folyékony víz lehet.
Az 1994 PC1 jelű kisbolygó kedden este járt bolygónk közelében, de veszélyt egyáltalán nem jelentett. Az égi látogatót magyar megfigyelők is várták.
Az 1994 PC1 egy Apollo-típusú kisbolygó, mely kedd éjjel járt földközelben. Háromszor akkora, mint a New York-i Empire State Building.
A kutatóknak sikerült egy olyan modellt felállítaniuk, amely egyszerre ad magyarázatot a jeges körülményekre és a folyékony víz jelenlétére a Marson.
A Hubble űrteleszkóp a Kos csillagkép egyik galaxisára fókuszált, a begyűjtött adatokból pedig egy igen lenyűgöző látvány állt össze.
A Sydney-i Egyetem kutatói még 2020 végén találtak egy furcsa rádiójelet, aminek forrását a számítógép sem tudta beazonosítani.
A csillagászok a mostanin kívül csupán egy esetben bukkantak olyan holdra, ami egy Naprendszeren kívüli bolygó körül kering.