Tudósok szerint 350 év múlva jön majd el a Kánaán
Eljön majd az idő, amikor az emberek már olyan fejlett eszközöket használhatnak, amiket ma még elképzelni sem tudunk. Ehhez viszont időre van szükség, és most már azt is sejteni, nagyjából mennyire.
Eljön majd az idő, amikor az emberek már olyan fejlett eszközöket használhatnak, amiket ma még elképzelni sem tudunk. Ehhez viszont időre van szükség, és most már azt is sejteni, nagyjából mennyire.
Közel 10 évvel korábban egy, a csillagközi térből érkezett objektum csapódott a Csendes-óceánba. Avi Loeb asztrofizikus szerint érdemes lenne megvizsgálni.
Mivel az eddig begyűjtött adatok miatt csak kevés dolgot tudunk róla, eljött az idő, hogy jobban is megismerjük az Uránuszt – ez áll legalábbis egy, a nemzetközi sajtó által megszerzett tudományos beszámolóban.
A mironóva olyan csillagrobbanás, ami egy fehér törpe felszínén megy végbe.
Ha létezik odakint civilizált életforma, nem elhanyagolható kockázat az sem, hogy ez a faj sokkal fejlettebb – az pedig korántsem veszélytelen tényező a brit kutatók szerint.
A Hubble űrteleszkóp már évtizedek óta kémleli a világegyetemet, ami közben rengeteg eseményt dokumentált. Legújabb munkája azonban a korábbiaknál is különlegesebb.
A Napról és a repülőgépekről is lehet látványos felvételeket készíteni – hát még a kettőről együtt. Komka Péter elkapta a pillanatot.
A C/2014 UN271 jelű égitest a csillagászok által valaha észlelt legnagyobb üstökös. A Naprendszer határán lévő régióból érkezett és oda is megy vissza – évmilliók múlva.
Miután rovereket küldött a Holdra, landolt a Marson és saját űrállomását is építeni kezdte, Kína most a távoli csillagrendszereket igyekszik szemügyre venni. A Föld 2.0-t keresik.
A NIRSpec (Near-Infrared Spectrograph) a közeli infravörös tartományban végez méréseket. Ez a méregdrága teleszkóp az egyik legizgalmasabb tudományos műszer.
Sárneczky Krisztiánnak köszönhetően Magyarország egyre előkelőbb helyet foglal el az aszteroidavadászok versenyében – írja a Space.com.
A 2022 FD1 jelű űrszikla egy kisebb aszteroidának számít. Ugyanaz fedezte fel, aki az év első üstökösét is.
A kutatók szerint, ha így van, mi csak azért nem fedeztük fel őket eddig, mert eszünkbe sem jutott, hogy ilyeneket keresgéljünk.
Új tudományos eredményeket tár a közönség elé a NASA március 30-án. Hogy miről lesz szó, azt még nem tudni, de azt igen, hogy a Hubble-höz kötődik.
Egy lépéssel ismét sikerült közelebb kerülni ahhoz, hogy megértsük, miként keletkeznek az univerzumban meglehetősen ritkán előforduló furcsa rádiókörök, az ORC-ok.
Az elkészült képi anyag – mely valójában 25 fotó összeállításából született meg – a Nap március 7-i állapotát mutatja.
Március 21-én 65 új taggal bővítette a már felfedezett exobolygók listáját a NASA.
Bekapcsolt hangszóróra öntött folyadékoldat segítette a tudósokat annak megértésében, hogy miként keletkeznek a Nap felszínén megfigyelhető anyagkilövellések. A magyar vezetésű, nemzetközi kutatócsoport tagjai kísérletükkel első ízben bizonyították, hogy a napszpikulák keletkezését és nagy számát egy egyszerű mechanizmus, a konvekció okozhatja.
Azok a csillagászok, akik úgy vélték, felfedezték a legközelebbi fekete lyukat, most azt mondják, tévedtek: egy két csillagból álló rendszert találtak, a párosból az egyik egy „csillagvámpír”.
Az új objektumokat a Low Frequency Array (LOFAR) névre keresztelt teleszkóprendszerrel figyelték meg a kutatók. Hatalmas fekete lyukakat rejthetnek.