Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Egyre több vállalat utaztatja munkatársait business osztályon a Travel Leaders Group felmérése alapján. A tendencia azonban nem mindenkire érvényes.
Kezd enyhülni a válság szorítása a cégeknél – vagy megunták a "nélkülözést" – megfordulni látszik ugyanis a spórolós trend. Míg ugyanis a 2008-as válság után a legtöbb vállalat igyekezett megnyirbálni utaztatási költségeit, és egyre kevesebben utaztak business osztályon, illetve szálltak meg ötcsillagos szállodákban, az amerikai Travel Leaders Group felmérése szerint mind jobban eleresztik a gyeplőt a vállalkozások – írja a turizmusonline.
A jelentés szerint idén már 3,5 százalékkal nőtt a luxus-, vagy exkluzív hotelekben megszálló kliensek aránya, míg az üzleti utak száma 4,6 százalékkal emelkedett a tavalyi számokhoz képest, azoknál az ügynökségeknél, ahol a forgalom legalább 11 százalékát teszik ki az első osztályú és üzleti utak. E tendencia nem érvényes minden vállalati dolgozóra, a legtöbb helyen csak a vezetőség kap prémium szolgáltatást az üzleti megbízatása mellé.
Közben több ügynökség is bővíti luxusszolgáltatásait. A United Airlines például prémium szlgáltatásait kiterjeszti a Los Angeles-New York, JFK reptér, és a San Francisco-JFK vonalakra. A prémiumosztállyal felszerelt repülőkön például 15 colos képernyők és bár várja az utasokat.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el, vagy egyszerűen távoznak, például Romániába. Közben egyre agresszívebben hódítanak az indiai és kínai szállítók.
Itt az ideje eldönteni, mi a fontosabb politikai szinten is: a sportsiker vagy a gyermekek biztonsága?