#diszkrimináció



Megtorlás a munkahelyen: létező, súlyos probléma
 

Megtorlás a munkahelyen: létező, súlyos probléma

Az egyenlő bánásmód megsértésének egy következő kevésbé ismert formája, a megtorlás is létezik. Ebben az esetben olyan munkavállalót ér hátrány, aki az általa tapasztalt diszkrimináció ellen emel szót. Kártyás Gábor írása.

hvg.hu hvg.hu



 

"Nehogy a csigolyája eltörjön" - kivizsgálják a cigányozó tanár ügyét

Vizsgálatot indít a cigányozó konyári tanár ellen a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ. A fenntartók megerősítették, hogy az internetre a minap kikerült felvételen valóban a község iskolájának tanára látható, ugyanakkor azt állítják, nem volt tudomásuk arról, hogy a férfi testi fenyítést alkalmazott volna. Konyáron feszült a hangulat a többségi és a kisebbségi közösség között, tavaly a lakosok egy része aláírásgyűjtésbe kezdett, és a Magyar Gárda "behívását" tervezte. A polgármester szerint a falu eddig békés volt, csak az utóbbi időben keltik a hangulatot "bizonyos erők".

Zubor Zalán Zubor Zalán


5 tiltott, diszkriminatív kérdés az állásinterjún
 

5 tiltott, diszkriminatív kérdés az állásinterjún

Válaszolni muszáj, még akkor is, ha az asztal mindkét oldalán ülők tudják, ennek a kérdésnek nincs helye egy állásinterjún. Ilyenkor arra kell gondolni, mi is a kérdés mögöttes tartalma, és a választ úgy alakítani, hogy a törvénytelen részről egyszerűen tudomást sem veszünk, viszont visszakanyarítjuk a beszélgetést a szakmai kérdésekre.

hvg.hu hvg.hu




Pályakezdő jogászból sikeres munkanélküli
 

Pályakezdő jogászból sikeres munkanélküli

Ötletversenyt rendezett nemrég a Benetton: a száz legtehetségesebb fiatal munkanélküli ötezer eurót nyert arra, hogy megvalósítsa a pályázatát. A versenyre több ezren neveztek, a legjobbak közé pedig hat magyar került be. Az egyik nyertes, Lakatos Ábel mesélt nekünk a projektjéről, kreativitásról és diszkriminációról.

Bakos Dalma Bakos Dalma

Precedens ítélet Romániában: anyanyelvükön tanuljanak a magyar diákok
 

Precedens ítélet Romániában: anyanyelvükön tanuljanak a magyar diákok

Diszkriminatívnak minősítette a marosvásárhelyi táblabíróság a Maros megyei tanfelügyelőség 2009-es beiskolázási tervét, amellyel 250 magyar nyolcadikost fosztott volna meg az anyanyelvén való továbbtanulás lehetőségétől - közölte szerdán az MTI-vel Asztalos Csaba, az Országos Diszkriminációellenes Tanács (CNCD) elnöke.

MTI MTI