„A fiataloknak tudniuk kell, mi és hogyan történt” – film készült Bruck Edith életéből
Ferenc pápa levélben tisztelgett a magyar származású holokauszttúlélő előtt.
Ferenc pápa levélben tisztelgett a magyar származású holokauszttúlélő előtt.
Senki nem mondta, hogy nagymamaként nem lehet bulizni, hogy már gyerekként ne lehetne megtanulni, hogy nincs egyetlen igazság, és hogy van nagyobb boldogság, mint leszakítani az érett cseresznyét. A szombaton kezdődő és január 29-éig tartó 9. Budapesti Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztivál versenyfilmjei többek között ezeket a gondolatokat helyezik el a történeteikbe. Az emberi sztorikban pedig felsejlenek a nagy társadalmi ügyek is.
A film 25. évfordulójára készült dokumentumfilmben ez a tudományos kísérlet is látható lesz.
A hamarosan kezdődő Budapesti Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztivál (BIDF) programjából ajánl 3 filmet a fesztivál egyik zsűritagja, Máté Gábor színész, a Katona József Színház igazgatója.
A Jeffrey Epstein mádámjaként elhíresült Ghislaine Maxwell egyike annak a kevés női szexuális ragadozónak, akik bekerültek a köztudatba, kétes hírnevét azonban nemcsak az egykori partnerével elkövetett bűntetteinek tudhatja be, hanem annak is, hogy nő és olyan fényűző életet élt, amely éveken át sikeresen elfedte, amit Epsteinnel művelnek.
Hamarosan műsorra tűzik egy kanadai tévécsatornán azt a dokumentumfilmet, amelyben Bill Cosby áldozatai vallanak a velük történtekről. A traumájukból való felgyógyulásban Máté Gábor magyar származású, Kanadában élő orvos segít nekik.
A világméretű lehallgatási botrányról készült új dokumentumfilm azt akarja bemutatni, hogy a kormányok állításaival ellentétben nem csak bűnözők és terroristák ellen vetették be a kémszoftvert.
Schwechtje Mihály Védelem alatt című dokumentumfilmjében három nő sorsán keresztül mutatja be, milyen bitang nehéz az önállósodás annak, akinek sikerült kimenekülnie a bűnszervezetek és emberkereskedők csapdájából. Toszeczky Renáta szociális munkás egy eldugott kistelepülésen vezeti a Baptista Szeretetszolgálat védett házát, heroikus munkát végezve azért, hogy védencei megtalálják a helyüket a mindennapi életben. A hvg360-on a filmet korábban három részben mutattuk be, most a három epizódot egyben közöljük.
Felesleges pénzkidobás, sőt történelemhamisítás és politikai ámokfutás zajlik a Budai Várban, vagy értő restauráció, amivel végre begyógyulnak a háborús sebek? Erre kereste a választ a HVG kétrészes dokumentumfilmje a várnegyed tucatnyi helyszínén.
A Netflix dokumentumsorozatai közül eddig egynek sem sikerült olyan jól teljesítenie az első héten, mint a kisebb botrányokat kavaró Harry és Meghannek.
Január 21. és 29. között a Budapest Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztivál keretében ismét bemutatják az ukrajnai háborúról szóló filmeposzt, Jevgenyij Afinyevszkij megrendítő alkotását, a Szabadság tűz alattot.
Val Kilmer, a Top Gun, a Doors és a Mindörökké Batman sztárja az élete szinte minden momentumát videóra vette. Több ezer órányi felvételből válogatva állt össze a róla szóló dokumentumfilm.
Egy évvel korábban diagnosztizálták rákkal, hogy az Oscar-díját az American Factory című dokumentumfilmjéért átvehette.
Ljasuk Dimitry a forgatókönyv- és szövegíró, a rendező, a narrátor, a vágó és a forglmazó is a természetbe való elvonulásról szóló filmjében.
Felesleges pénzkidobás, sőt történelemhamisítás és politikai ámokfutás folyik a Budai Várban, vagy értő restauráció, amivel végre begyógyulnak a háborús sebek? Erre keresi a választ a HVG kétrészes dokumentumfilmje a várnegyed tucatnyi helyszínén, olyan terekben is, ahová a hétköznapi látogatóknak eddig nem volt bepillantásuk. Az első epizódban az újjáépült Szent István-terem, a Lovarda és a Főőrség laktanyája mellett a Palota visszabontása és további sorsa kerül a középpontba.
A rendező azt szeretné, ha az emberek nem csak a halála miatt emlékeznének Halyna Hutchinsra.
A Határtalanul című dokumentumsorozat kedvéért Chris Hemsworth bevállalta, hogy genetikai tesztnek veti alá magát. Így kellett szembesülnie az orvosa által közölt rossz hírrel, hogy Alzheimer-hajlama van.