Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A film 25. évfordulójára készült dokumentumfilmben ez a tudományos kísérlet is látható lesz.
A Titanic rendezője, James Cameron nem viccelt, amikor nemrég egy interjúban azt állította, tudományos kísérletet végeztek, hogy választ kapjanak az örök kérdésre: tényleg muszáj volt Jacknek meghalnia?
Az elmúlt negyedszázadban számos rajongóban váltott ki heves felháborodást, hogy a film ominózus jelenetében csak a szerelmespár egyik tagja, Rose éli túl a hajószerencsétlenséget, miközben a másikuk, Jack halálra fagy a jeges vízben. Sok néző meggyőződése, hogy a filmben látottakkal szemben Leonardo DiCaprio karakterének önfeláldozása szükségtelen, mivel mindkettejük számára jutna elég hely a túlélést jelentő ajtón. De még ha így is van, adódik a kérdés, hogy nem lenne-e túl késő Jacknek, mire odaúszik?
A National Geographic most közzétett egy részletet a Titanic 25. évfordulójára készített dokumentumfilmből, amely egyszer és mindenkorra választ ad a kétkedőknek. A videón látható, hogy a két kaszkadőr, akik Cameron utasítására valós körülmények közt újrajátsszák a jelenetet, sokkot kapnak a jeges vízben, azonnal felmegy a vérnyomásuk és felgyorsul a szívverésük, majd „Jack” az ajtóra kapaszkodva megállíthatatlanul remegni kezd.
Azt nem tudni, hogy ez után mi történik, de a rendező korábban már ellőtte, milyen eredménnyel zárult a kísérlet: kizárt, hogy mindketten túlélték volna.
Még több Élet+Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.