Készüljünk arra, hogy "normálissá válik" a világban az ebola
Az eddigi második legsúlyosabb ebolajárvány pusztít Kongóban, a terjedés megállíthatatlannak tűnik. A WHO szerint világszerte egyre több fertőző betegség terjedhet járványszerűen.
Az eddigi második legsúlyosabb ebolajárvány pusztít Kongóban, a terjedés megállíthatatlannak tűnik. A WHO szerint világszerte egyre több fertőző betegség terjedhet járványszerűen.
Az ebolajárvánnyal sújtott Kongói Demokratikus Köztársasággal szomszédos Ugandában is megjelent a megbetegedés.
Megfékezhetetlenné vált a Kongói Demokratikus Köztársaságban kitört ebolajárvány, s a helyzet olyan súlyos lehet, mint a 2013-2016 közötti, három államra kiterjedő egészségügyi válság idején volt.
A Kongói Demokratikus Köztársaságban nagyjából nyolc hónapja pusztít a járvány – közölte az Egészségügyi Világszervezet (WHO) hétfőn.
Közben már több mint ötszázan meghaltak a mostani járványban.
Feltételezett ebolás megbetegedéssel került egy páciens Svédországban az uppsalai egyetemi klinika elkülönítőjébe pénteken, estére az orvosi vizsgálatok kimutatták, hogy nem a rettegett vírusról van szó – közölték helyi hatóságok.
Feltételezett ebolás megbetegedéssel vizsgálnak egy pácienst Svédországban, az uppsalai egyetemi klinika elkülönítőjében – közölték helyi hatóságok.
A kongói egészségügyi minisztérium szerint az egyhónapos Benedicte a kór legfiatalabb túlélője.
Az ENSZ BT szerint a vírus gyorsan terjed Kongóban, az országhatárokra sincs tekintettel, ezért a térség stabilitását is alááshatja.
További 27 halálesetnél is vizsgálják, hogy nem ebola okozta-e.
Elszökött három ebolás beteg egy kongói kórházból; az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint néhány héten belül dől el, hogy sikerül-e megfékezni az újabb tömegjárványt; eközben Indiában közölték, hogy az ország déli részén lévő Kerala államban már tízen haltak meg az ott pusztító nipah-vírus okozta fertőzésben.
A korábbi "magas" szintről "nagyon magasra" emelte országosan a közegészségügyi kockázat szintjét a Kongói Demokratikus Köztársaságban pénteken az Egészségügyi Világszervezet.
A Kongói Demokratikus Köztársaság egészségügyi minisztere szerint újabb szakaszába lépett az ország északnyugati részén áprilisban kezdődött ebolajárvány, miután a kórokozó vírust Mbandaka tartományi székhelyen is azonosították, egy ottani betegnél.
A mostani a kilencedik ebolajárvány 1976 óta az afrikai országban. A vírus hordozója még mindig nem ismert, a feltételezések szerint denevérek terjesztik.
Ma hazaengedik a laboratóriumi balesetet szenvedett virológust.
Továbbra sem mutatható ki az ebolavírus annál a magyar kutatónál, aki április 13-án szenvedett balesetet az Országos Közegészségügyi Intézet Nemzeti Biztonsági Laboratóriumában állatkísérletek közben.
A hétfői nap még kritikus, mert az ebola átlagos lappangási ideje 8-10 nap, de a szakemberek szerint eddig semmi nem utal arra, hogy a vírus elszaporodott volna a kutató szervezetében.
Egy állatkísérlet során szúrta meg magát, de azóta is tünetmentes.
A baleset múlt pénteken történt az Országos Közegészségügyi Intézet (OKI) Nemzeti Biztonsági Laboratóriumában (NBL).
Volt, ahol elvámoltatás címén fizettek ki hamis számlákat, máshol a béreket árazták túl. Egy Sierra Leone-i bank is részt vehetett a lopásban.