#elektromos autó



Irigyli a GM a Tesla sikerét

Noha néhány éve a gazdasági válság következtében majdnem bedőlt az egész cégbirodalom, a General Motors ma már azon dolgozik, hogy beérje az autóipar üdvöskéjeként tündöklő elektromos sportautógyrátó Teslát. Sőt, le is hagyná.




A Fiatnál nem hisznek az elektromos autóban

A Fiat csoport bejelentette, hogy nem fektet több pénzt az elektromos hajtástechnológia fejlesztésébe, ezzel egyértelművé téve, hogy más autógyártóktól eltérően nem kívánnak részt hasítani maguknak az innovatív iparágból.







Megvadult a Nissan elektromos autója

Nehéz egy szerény kinézetű elektromos autóból vadító sportgépet faragni, de a Nismónak sikerült sportosabb karaktert kölcsönöznie a Leaf népszerű villanyos modellnek.



Jönnek az elektromos Ford Focusok

Fontos mérföldkőhöz érkezett a Ford, ugyanis a napokban megkezdődött Európában is az elektromos Ford Focus gyártása. Az első példányokat júliusban vehetik át a hangtalan suhanásra vágyó vásárlók.


Akire az új Steve Jobsként tekintenek

Egyesek Steve Jobshoz és Bill Gateshez hasonlítják, mások csak pusztán "iparági látnoknak" emlegetik. A PayPal elektronikus fizetési rendszer eladásából gazdagodott meg. Cégeivel belevágott az elektronikus autók nagyszériás gyártásába, a kereskedelmi űrhajózás meghonosításába, napelemes rendszerek széleskörű elterjesztésébe. Elon Musk dollármilliárdos nem kispályázik: szerinte úgy védhetjük csak ki az emberiségre leselkedő veszélyeket, ha rövid időn belül más bolygókat is meghódítunk.






Elektromos autóé lehet az új sztárrészvény

A héten tette közzé első negyedéves eredményeit az elektromos autókat gyártó Tesla Motors, a cég eredményei túlszárnyalták a várakozásokat. A korábbi negyedévekben elszenvedett veszteségek után most először volt nyereséges a vállalat. A cég részvényei két nap alatt 41 százalékot ugrottak.