Emléktáblát avatnak Tamás Gáspár Miklósnak
A filozófus két éve hunyt el.
Halálának ötödik évfordulóján tisztelgett volna előtte a II. kerületi önkormányzat.
„Megígértük, megépítettük, megnyitottuk” – írta a csepeli fideszes képviselő.
Igencsak borsos áron kínálják a rendkívül ritka Steve Jobs-aláírást, amit az Apple korábbi marketingvezetője kapott még 2000-ben egy emlékplaketten a tizedik évfordulójára.
Az V. kerület vezetése egyhangúan szavazta meg az erről szóló ellenzéki indítványt.
Grant nem rég még a torykkal heccelt, most a Bridget Jones-filmekben az ellenfelét alakító színésszel trollkodott.
Montgomery városában emléktáblát avattak Arany Jánosnak, sőt: május 14. mostantól minden évben a walesi-magyar barátság napja lesz.
Karácsony Gergely fogja átadni az emlékművet pénteken.
Az emléktábla felavatásán Bödőcs Tibor nem csak ironizált, de őszinte gondolatait is megosztotta arról, hogy mi a legtöbb, amit egy humorista elérhet.
“Mérhetetlen szomorúság tölt el, de közben forr bennem az indulat is” – írta az ügyről Vajda Zoltán kerületi képviselő.
A stúdió előterében emléktáblát állítottak a legendás riporternek.
Az Ok névre hallgató gleccser volt az első Izlandon 2014-ben, amely elolvadt. A kutatók most emléktáblát állítottak neki.
Az emléktáblán egy jövőnek címzett levél áll majd.
A legismertebb magyar női Afrika-felfedező emléktábláját avatta fel a házelnök.
Pár tucat roma aktivista szerette volna megtudni, miért vették le az ORÖ épületéről az áldozatokról megemlékező táblát. Nem tudtak bejutni, senki nem válaszolt a kérdéseikre.
A plakett egy pad háttámláján jelent meg, és persze nagy felzúdulást keltett.
Emléktáblát avattak kedden, az óbudai Fő tér 2. szám alatt a kerület néhai polgára, Megyesi Gusztáv tiszteletére. Az Élet és Irodalom munkatársát, a Népszabadság publicistáját a III. kerület fideszes polgármestere, Bús Balázs méltatta az ünnepségen. Beszédet mondott az ÉS nevében Csuhai István, majd felolvasta az alkalomhoz igazított nekrológját Tóth Ákos, a 168 Óra főszerkesztője. Az alábbiakban az ő megemlékezését közöljük.
"Azért kellett nekünk emléktáblát állítani neki, mert a többség nem akarta." Puczi Béla emléktábláját másodjára végre sikerült felállítani a Nyugati pályaudvaron. A szervezők bejelentették, ez egy folyamat első állomása.
Most már hajlik a megegyezésre a MÁV, a magyarmentő roma hős emléktáblájának elhelyezése érdekében lemond a saját, merev szabályairól is, állítja a cég vezérigazgatója.
Ha nincs más mód, akkor engedély nélkül is kiteszik a romák a Puczi Béla-emléktáblát a budapesti Nyugati pályaudvar falára, mondja el Setét Jenő aktivista. A MÁV nem tárgyal, a szervezőknek pedig nem tetszik, hogy Puczi emlékét is gettóba zárná a kormány.