#energia


Kikapcsolták az áramot, pedig túlfizetése volt
 

Kikapcsolták az áramot, pedig túlfizetése volt

A fogyasztó azt hitte, rendben van a számlája, mert a cég ajándék kuponokat is küldött a jól fizetésért cserébe, aztán egy este mégis arra ért haza, hogy kikapcsolták náluk az áramot. Öt napba és egy rakás pénzbe került, hogy ismét világosság legyen a belvárosi lakásban. Magyarázat persze van, csak nem igazán érthető.

Szabó M. István Szabó M. István




Ha ezt meglépik, nem lesz áram?
 

Ha ezt meglépik, nem lesz áram?

Megszüntetné a kormány az alapdíjat a közműszolgáltatásoknál, ezzel pedig több tízmilliárd forintot venne ki a szolgáltatók zsebéből. Az alapdíj megvonása ugyanakkor már a rendszer magját kezdi ki: ez az összeg fedezi a hálózatok rendelkezésre állását, a karbantartást, fejlesztést. Jöhet a kivéreztetett szolgáltatók államosítása, onnantól azonban lehet, hogy a költségvetésnek kell komoly pénzeket beletolnia a veszteségeket termelő rendszerbe.

hvg.hu hvg.hu

Így spóroljunk a gázszerelőn
 

Így spóroljunk a gázszerelőn

A Buksza blog szerint érdemes telefonon minél több árajánlatot kérni, mielőtt bármilyen szerelőt hívunk a lakásba, mivel így akár több mint 10 ezer forintot spórolhatunk.

hvg.hu hvg.hu

Takaréklángon a magyar erőművek
 

Takaréklángon a magyar erőművek

A gáz részaránya a villamosenergia-termelésben használt tüzelőanyagok között a korábbi felére csökkent a tavalyi első tíz hónapban. Az itthoni erőművek mind kevesebb áramot termelnek, miközben az import részaránya történelmi magasságba emelkedett.

MTI MTI


 Tejadó, kerozinadó? – Brüsszel tőlünk is pénzt akar
 

Tejadó, kerozinadó? – Brüsszel tőlünk is pénzt akar

Egyre aggasztóbb az Európai Unió költségvetésének helyzete. Nem elég, hogy a következő hétéves pénzügyi ciklusra kevesebb forrást szavaztak meg a tagállamok, a büdzsé bevételi oldala is reformra szorulna: végre szükség lenne tényleges uniós bevételekre, és le kellene szakadni az egyre masszívabbá váló közvetett tagállami bevételekről. Menjen a tej áfájából bizonyos százalék Brüsszelbe? Legyen uniós kerozinadó? Vagy a pénzügyi cégekre vessenek ki valamilyen sarcot? Az ötletelést már most el kell kezdeni, ha 2020 után életbe akarják léptetni az új rendelkezéseket.

Nagy Gergő Nagy Gergő